"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чи є укриття для дітей при очному навчанні у школах

Незважаючи на те, що зараз тільки середина літа, всі, хто має дітей шкільного віку і студентів у сім'ї, думають про новий навчальний рік. Ситуація в Україні така. що небезпека чатує кругом. Чи є безпечним проводити, як це заявляють у міністерстві освіти, очне навчання? У якому стані знаходяться школи та вищі навчальні заклади в умовах можливих російських обстрілів?

Лише 19% навчальних закладів України мають належні захисні споруди для учасників освітнього процесу і готові до очної форми навчання. Про це повідомила пресслужба ДСНС. 

За інформацією відомства, більш ніж 26 тисяч закладів, освіту в яких здобуває близько 7,6 мільйонів школярів та студентів, потребують укриттів. Натомість 2,9 тисячі закладів мають власні захисні споруди. Ще частина використовує для укриття переобладнані будівлі іншого призначення.

 «Станом на 15 липня 2022 року лише 11% закладів освіти (це близько 2,9 тис.) мають власні захисні споруди цивільного захисту, в яких можуть розміститися тільки 12% учасників освітнього процесу (близько одного мільйона чоловік). Ще 10% закладів освіти (близько 2, 5 тис.) з 9% учасників освітнього процесу у них (близько 720 тис. осіб) організували укриття у власних спорудах подвійного призначення. Ще 2% закладів (близько 471 закладів, в яких навчається 110 тисяч школярів та студентів) організували укриття в спорудах інших суб’єктів господарювання», – сказано у повідомленні ДСНС.

Таким чином, до початку освітнього процесу в очній формі навчання на сьогодні готові 19% закладів освіти, в яких здобуватимуть освіту майже 20% учасників освітнього процесу.

У відомстві зазначають, що голова ДСНС Сергій Крук дав доручення вжити вичерпні заходи щодо прискорення обстеження будівель та споруд закладів освіти з метою забезпечення укриття учасників освітнього процесу на регіональному рівні, а також спільно із місцевими органами влади забезпечити облаштування об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту.

Але вже стало відомо, що в закладах освіти, які не виконують безпекові вимоги, навчальний рік "наживо" не розпочнеться.

Про це 19 липня під час брифінгу заявила речниця МВС України Альона Матвєєва. Вона повідомила, що у рамках проєкту МВС України «Безпечне освітнє середовище в умовах війни» перед початком навчального року представники ДСНС та поліції перевірять наявність та готовність бомбосховищ у закладах освіти, а також разом з освітянами проведуть низку профілактичних заходів.

Рішення про початок і форму навчання в закладах освіти буде прийматися окремо в кожному регіоні або навіть кожному закладі освіти. У зв’язку із цим, на місцях у постійному режимі триває вивчення ситуації та, залежно від рівня безпеки, буде прийматися рішення про дистанційне чи очне навчання. При цьому, напередодні навчального року заклади освіти перевірять на наявність бомбосховищ.

У проєкті МВС «Безпечне освітнє середовище в умовах війни» передбачено, що служби МВС відвідають усі навчальні заклади. Ми розглядаємо це як складову навчання наших діток із погляду знання ними базових вимог безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану. Тож будуть внесені необхідні зміни у зміст навчальних програм для 6–11 класів. Зокрема, до предмета «Захист України» буде додано окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності.

Також у ході реалізації проєкт заплановано розробити «Абетку з безпеки для школяра середньої школи» та відповідний мобільний додаток, аби кожна дитина могла знайти для себе відповіді на запитання – як себе поводити в різноманітних небезпечних ситуаціях.

Раніше повідомлялося, що українці закликали заборонити очне навчання у школах до кінця війни.

Джерело: ДСНС, ZN,UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме