"Підтримати"
Новини
Всі новини

США допоможуть у побудові тимчасових зерносховищ для вивезення зерна з України

Сполучені Штати спільно з європейськими союзниками працюють над вивезенням зерна з України залізничним шляхом, зокрема шляхом будівництва зерносховищ на українському кордоні.

Про це у вівторок заявив президент США Джо Байден, повідомляє "Європейська правда".

"Ми тісно працюємо з нашими європейськими партнерами, щоб вивезти 20 мільйонів тонн застряглих в Україні на ринок для зменшення глобальних цін на продовольство", – наголосив президент США і додав, що, на його думку, зерно не можна експортувати Чорним. морем, оскільки воно "буде підірвано у воді".

"Тому ми працюємо над планом, щоб вивезти його через інші країни залізницею. Але Україна має таку систему залізничних доріг, як і Росія, де ширина колії відмінна від колії в Європі, тому ми будуватимемо тимчасові елеватори на кордоні України з, зокрема, Польщею, щоб переправляти зерно з українських вагонів до зерносховищ на (європейські) вагони і далі в океан", – додав Байден.

Як відомо, уряди ЄС розглянуть можливість надання Україні тимчасових сховищ для зернових, щоб допомогти у збереженні врожаю та забезпеченні майбутніх поставок на світові ринки.

А федеральний уряд Німеччини планує створити фонд для закупівлі зернових контейнерів для прискорення експорту зернових з України в умовах морської блокади.

Раніше заступник глави МЗС України Дмитро Сеник розповідав, що в умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії.

Україна разом із партнерами обговорює можливість створення міжнародної місії для розблокування українського морського експорту і, як перший крок, вимагає від Росії відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати гарантії про ненапад безпеки.

У той же час, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров за підсумками переговорів у Туреччині в середу заявив, що РФ готова пропускати судна із зерном з українських портів, перекладаючи провину за блокаду в Україну, а також переконував, що роль українського врожаю у глобальній продовольчій безпеці перебільшена.

Раніше міністр закордонних справ України закликав світ не вірити запевненням Росії в тому, що потенційними коридорами не скористаються для нападу на українські прибережні міста.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини