"Підтримати"
Новини
Всі новини

Forbes підрахував, наскільки збідніли російські мільярдери за цей рік через санкції

Загалом 10 учасників списку Forbes, чиї статки за рік скоротилися найсильніше, втратили $108,5 млрд. У лідерах падіння — Олексій Мордашов, Вагіт Алекперов та Сулейман Керімов із сім'єю

Західні санкції та обвал ринків, що відбулися після початку «спецоперації» в Україні, підкосили список Forbes. Число мільярдерів скоротилося з 123 до 88 осіб (а мало, за попередніми оцінками Forbes, вирости), їхній сумарний статок знизився з $606 млрд до $353 млрд.

Більше за інших традиційно постраждали найзаможніші з них — майже всі з десятки найбільш збіднілих входили до топ-20 російського списку Forbes минулого року. Це і власник «Северсталі» Олексій Мордашов, який у 2021 році очолив російський список, а в 2022 році перемістився на п'ятий рядок, і співвласник «Лукойлу» Вагіт Алекперов, і бенефіціар НЛМК Володимир Лісін. Останній, незважаючи на скорочення його статку на $7,8 млрд, посів перше місце серед найбагатших росіян у 2022 році.

Власник «Сєвєрсталі» Олексій Мордашов опинився у лідерах зі зниження стану через санкції країн Заходу: після їх запровадження європейські компанії почали відмовлятися від закупівель російської металургійної компанії. Акції "Сєвєрсталі" 22 лютого торгувалися по 1589 рублів за штуку, після початку "спецоперації" 24 лютого ціна обвалилася до 1028 рублів.

Постраждала від санкцій не лише «Северсталь», а й особисте майно Мордашова: на початку березня в італійському місті Імперія було затримано 65-метрову яхту Мордашова Lady M, а в середині місяця — нерухомість на Сардинії вартістю близько €105 млн.

Співвласник «Лукойлу» Вагіт Алекперов втратив за рік $14,4 млрд, незважаючи на зростання цін на нафту на тлі воєнного конфлікту. Акції компанії до "спецоперації" торгувалися на рівні 6020 рублів за папір, після її початку вони коштували вже 4650 рублів за акцію.

3 березня рада директорів "Лукойлу" випустила заяву у зв'язку зі "спецоперацією" Росії в Україні. У ньому було висловлено «занепокоєння з приводу трагічних подій, що продовжуються в Україні, і глибоке співчуття всім, кого торкнулася ця трагедія». У компанії також виступили за вирішення конфлікту шляхом переговорного процесу, дипломатичними засобами.

Сулейман Керімов потрапив під американські санкції 6 квітня 2018 року. 15 березня 2022 року бізнесмен увійшов до списку санкцій Євросоюзу, а наступного дня США включили Керімова до списку росіян, контроль санкцій за якими здійснюватиметься в пріоритетному режимі.

Сулейман Керимов та сім'я за рік «втратили» $11,4 млрд, незважаючи на зростання попиту на золото на тлі кризи: основу їхнього добробуту становить золотодобувна компанія «Полюс». 22 лютого її папери торгувалися по 13014 рублів за штуку, 24 лютого ціна опустилися до 9578 рублів за папір.

У рамках реалізації персональних санкцій влада острова Фіджі 14 квітня затримала яхту Amadea, імовірно пов'язану з Керимовим.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме