"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні через війну недоїдає близько 1,6 мільйона дітей

За даними ЮНІСЕФ лише за шість тижнів війни Росії проти України майже дві третини всіх українських дітей були змушені залишити свої будинки.

Про це заявив на засіданні Ради Безпеки ООН у понеділок директор програм надзвичайних програм ЮНІСЕФ Мануель Фонтейн, пише CNN.

"В Україні атакують діти, сім'ї, громади. З 3,2 млн дітей близько половини недоїдає. Атаки на системи водопостачання та енергозабезпечення залишили 1,4 млн людей без доступу до води на території України, ще 4,6 млн осіб мають лише обмежений" доступ", - сказав Фонтейн.

Фонтейн додав, що ситуація в Україні ще гірша у Маріуполі та Херсоні, "де діти та їхні сім'ї тижнями сидять без водопостачання та каналізації, без регулярних поставок їжі та медичного обслуговування. Вони ховаються у своїх будинках і під землею, очікуючи, коли закінчаться бомбардування та насильство".

Він уточнив, що всього за шість тижнів війни Росії проти України майже дві третини всіх українських дітей були змушені залишити свої будинки. Вони були змушені залишити все: свої будинки, школи та найчастіше членів своїх сімей.

"Закриття шкіл по всій країні впливає на навчання та майбутнє 5,7 мільйона дітей шкільного віку та 1,5 мільйона студентів вищих навчальних закладів. На Донбасі ціле покоління дітей уже стало свідком того, як їхнє життя та освіта перекинулися з ніг на голову за останні вісім років конфлікту", - сказав Фонтейн.


Представник ЮНІСЕФ також висловив стурбованість через наявність "вибухонебезпечних наслідків війни", які можуть стати причиною смерті або травм у дітей, а також перешкоджати дітям здобувати освіту по всій країні.

Як повідомляв УНІАН, в Організації Об'єднаних Націй за час війни вже зафіксували понад 1,8 тисячі загиблих серед цивільного населення. Зокрема, серед 1 тис. 842 загиблих: 474 чоловіки, 301 жінка, 28 дівчаток та 50 хлопчиків, а також 70 дітей та 919 дорослих, стать яких ще не вдалося встановити.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини