"Підтримати"
Новини
Всі новини

Найбільший волонтерський хаб Дніпра створили маріупольці

На сьогоднішній день хаб приймає майже 3000 осіб на день, і з кожним днем ​​кількість переселенців зростає.

Організатор волонтерського хаба, Кирило Долимбаєв, раніше у Маріуполі займався культурно-соціальними проектами. На базі храму ПЦУ Св. Петра Могили та Собору Успіння Пресвятої Богородиці було відкрито школу бандури та школу живопису, бібліотеку української літератури. Сам храм було розписано унікальним розписом у стилі "Петриківка" та потрапив до книги рекордів України. А на території храму були унікальні ковані постаті. Це все було реалізовано завдяки пожертвуванням звичайних маріупольців, меценатів та українських діаспор закордоном.

Робочий день волонтерського хаба розпочинається з молитви. Серед волонтерів – священики, парафіяни церкви. Наразі тут постійно працюють 30-35 осіб та 90% з них – маріупольці.

"Коли розпочався повномасштабний наступ Росії на Україну, звичайно, коли ми виїхали з Маріуполя до Дніпра, зробили з капеланом Православної Церкви України та іншими активістами та волонтерами цей хаб. Йому вже два тижні. Спочатку ми мали маленьку кімнату (прим. – приміщення для хаба) було надано родичем одного з членів команди, дніпрянином) та обслуговували 50 біженців на день, а зараз це 2500 біженців на день." – каже Кирило Долимбаєв.

"Моє завдання – знаходити гуманітні вантажі, оплачувати паливо, винагороду водіям. Допомога надходить із різноманітних хабів – Чернівці, Львів, Ужгород, Вінниця, Умань. Вся ця гуманітарна допомога йде з Європи, вона розподіляється далі. Зараз ми працюємо з Донецькою торгово-промисловою Звичайно, допоможуть і маріупольці – вчора був контакт з Олександром Лашиним (прим. – найсильніший стронгмен України та депутат міської ради), він також нам допомагатиме."

Декілька фур були організовані і завдяки корінному маріупольцю Ярославу Федоровському. У мирний час Ярослав займався проектом "Життя дверей має значення" та займався реставрацією старовинних дверей Маріуполя, організовував збір коштів та зібрав цілу команду однодумців. Але зараз Ярослав збирає гуманітарку та відправляє її маріупольцям.

"Зараз ми вийшли на обсяги від 15 тонн в одній фурі. Таких фур до нас уже приходило кілька.

Ми допомагаємо, насамперед, тим населеним пунктам, які зараз тимчасово окуповані і в яких йдуть потужні обстріли з боку російської федерації – це Маріуполь, Волноваха, Харків, Ізюм, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Попасна, Луганська станиця та інші. Ми орієнтовані і це наша важлива позиція – на вагітних жінок, на дітей до десяти років, сім'ї військових. Наприклад, учора була сім'я з Маріуполя, яка виїхала, але на блокпосту затримали сина і взяли в полон." - пояснює Кирило Долимбаєв.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини