"Підтримати"
Новини
Всі новини

США вже відправили в Україну дрони-камікадзе

Пентагон уже відправив в Україну 100 дронів-камікадзе Switchblade і навчає українських військових у США їх застосовувати. Про це повідомив речник Міноборони США Джон Кірбі.

«Ми вже замовили 100 дронів Switchblade на наших складах і відправили їх. Я не знаю, де вони зараз в процесі транспортування, але вони вирушили на початку цього тижня. Тому вони будуть в Україні скоро, якщо тільки вони вже не прибули», — сказав він під час брифінгу.

Він додав, що Міноборони США ведуть переговори з українською владою про подальше використання дронів і про додаткові поставки, якщо такі будуть потрібні.

«Це не ті системи, які українці зазвичай використовують, тому знадобиться навчання. Це не дуже складні системи і немає необхідності в тривалих тренуваннях. Можна навчитися їх застосовувати за два дні або близько того», — сказав Кірбі.

Він додав, що американські військові вже навчають невелику групу українців у роботі зі Switchblade. За його словами, незабаром вони повернуться до України, щоб навчити інших військових застосовувати ці безпілотники.

Безпілотник Switchblade оснащений камерами, системами наведення та боєголовками і може розвивати швидкість близько 100 км/год. Дрон використовує GPS-координати в реальному часі і відео, що дозволяє швидко і точно визначати мету і завдавати максимальних втрат.

Оператор може швидко запустити безпілотник, вибрати мету і запустити дрон прямо в неї - все це відбувається досить швидко і на безпечній для оператора відстані.

Представник Пентагону зазначив, що українські сили повністю адаптуються та пристосовуються у режимі реального часу до протистояння Росії, яка активізувала свої дії на сході України.

Слід очікувати, що найбільшої ефективності застосування дронов-камікадзе буде досягнуто при поєднанні розвідувальних можливостей БПЛА Bayraktar TB2 і здатності влучно вражати цілі на значній відстані Switchblade. Подібна ефективна тактика продемонстрована Збройними силами Азербайджану під час війни за визволення окупованого Нагірного Карабаху.

БПЛА буде передано Україні в рамках додаткового пакету військової допомоги на 300 млн доларів.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини