"Підтримати"
Новини
Всі новини

Західні чиновники не виключають, що Путін може ще раз спробувати захопити Київ

Не можна стверджувати, що нещодавня зміна стратегії Росії у війні проти України означає, що Путін відмовився від спроби захопити Київ, вважають офіційні особи США та Заходу. 

Про це пише CNN.

За словами високопоставленого представника оборонного відомства, довгострокові цілі Путіна незрозумілі, проте американські та європейські офіційні особи заявили CNN, що повторне вторгнення до Київської області все ще можливе.

"Ми очікуємо, що для захисту будь-якої території, яку вона захопить на сході, Росія потенційно може поширити свою силову проекцію і присутність ще глибше в Україну, за межі Луганської та Донецької областей", - заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

За словами Саллівана, США очікують, що Росія продовжить завдавати повітряних і ракетних ударів по всій Україні, у тому числі по Києву, Одесі, Харкові та Львову.

"Мета Росії, зрештою, полягає в тому, щоб максимально послабити Україну", - сказав він. 

За оцінками США, Росія може захопити Київ за кілька днів і спричинити загибель 50 тисяч мирних жителів України, про це пише Washington Рost.

Спостерігаючи за скупченням російських військ на північі від України  - в Білорусі, а також уздовж самого російського кордону, знайомі з інформацією американські чиновники вважають, що Кремль, можливо, налаштовує їх на наступ на сам Київ, відправивши війська на південь до українського міста Житомир і рухаючись на схід до столиці, тоді як більші сили зможуть просуватися на захід із російської території.

Такий крок дозволить росіянам уникнути місця аварії на Чорнобильській АЕС, яке знаходиться в Україні біля кордону з Білоруссю.

Супутникові знімки вказують на те, що деякі російські наземні підрозділи, які вже знаходяться в Білорусі, наближаються до українського кордону. Міністерство оборони Росії повідомило у суботу, що літаки Су-25М, найдосконаліша версія реактивних літаків, призначених для ураження наземних і низькошвидкісних повітряних цілей, були перекинуті в Білорусь для участі у поточних " військових навчаннях".

Видання пише, що "за оновленими оцінками військових і розвідки США, представленими законодавцям та європейським партнерам", Росії для того, щоб увійти до Києва, "буде потрібно два дні". Американське видання у своєму матеріалі поширює інформацію, що це може "привести до загибелі до 50 тис. мирних жителів (...), викликати гуманітарну кризу, в результаті якої до 5 млн біженців будуть рятуватися від хаосу".

Посилаючись на "чисельні джерела" з числа офіційних осіб і співробітників американської розвідки, видання стверджує про те, що Росія "стягнула до кордонів України близько 70% сил та засобів, необхідних для великомасштабного вторгнення".

"Для можливого нападу Росією підготовлено 83 батальйонні тактичні групи кількістю близько 750 військовослужбовців у кожній". У статті йдеться, що "два тижні тому було зафіксовано присутність 60 таких груп".

Видання стверджує, що "сили, зокрема, підрозділи з наведення мостів, продовжують прибувати на кордон", при цьому "дедалі більше батальйонних тактичних груп перебувають у дорозі, лише небагато з них у віддалених районах, таких як Арктика, залишаються на своїх базах". 

Крім цього, у публікації містяться твердження про те, "у Росії є від 20 до 30 бойових кораблів у Чорному морі, і вона може розпочати десантні атаки вздовж узбережжя".

ЗМІ також повідомляє, що американські офіційні представники "занепокоєні тим, що вторгнення в позначених масштабах, матиме глобальні наслідки, навіть якщо російські війська не вийдуть за межі України".

Масштаб нарощування дає зрозуміти, що це більше, ніж блеф, але деякі європейські чиновники все ще не впевнені, сказав представник західної безпеки.

Однак чиновник попередив, що Путін чинить настільки сильний політичний та економічний тиск на Україну, в тому числі перекриваючи транзит газу через її територію, що уряд України "може впасти навіть без повного вторгнення". 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини