"Підтримати"
Новини
Всі новини

Не все так погано: Україна випередила Росію у глобальбному рейтингу якості життя

Не все так погано: Україна випередила Росію у глобальбному рейтингу якості життя

Україна піднялася на 14 позицій та посіла 48 місце у світі серед 168 країн у рейтингу Social Progress Index, який оцінює якість життя населення. Про це повідомляє пресслужба міністерства соціальної політики.

Ще у 2019 році Україна перебувала на 80-му місці у світі, звертають увагу у міністерстві. У 2021 році Україна випередила у рейтингу якості життя Грузію, Вірменію, Білорусь, Македонію, Чорногорію, Казахстан, Молдову, Росію.
Відповідно до підсумкового показника – 75,78 бала – в Україні "помірно висока якість життя" і вона входить до третьої "верхньої" групи країн із високою якістю життя.
За минулий рік кількість країн із високою якістю життя скоротилася зі 104 до 78 через пандемію, погіршення доступу до необхідних медичних послуг, а також обмеження особистих прав.
"Серед 15 країн зі схожим рівнем ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності Україна за результатами 2021 року посіла 1 місце за значенням цього індексу", – додала міністерка соцполітики Марина Лазебна.
Високе місце у рейтингу Україні забезпечили: результативна політика сприяння зайнятості вразливих груп, високе охоплення середньою освітою, доступний мобільний зв'язок та доступна електроенергія, низька смертність від забрудненої води та поганих санітарно-гігієнічних умов, забезпечення рівних можливостей для жінок та чоловіків брати участь у політичному житті, здобувати вищу освіту, захищати майнові права.
Також Україна повністю задовольняє базові потреби людей у харчуванні, воді, первинній медичній допомозі, житлово-комунальних послугах.
Серед стримувальних факторів автори дослідження зазначили недостатнє зростання середньої тривалості життя, високу передчасну смертність від неінфекційних хвороб, забруднення повітря, високу нерівність у можливості впливати на політичні рішення та проблеми з особистою безпекою.
Social Progress Index 
вимірює ступінь забезпечення країнами соціальних та екологічних потреб громадян за 53 індикаторами, згрупованими за 12 компонентами у трьох напрямках: задоволення базових людських потреб (їжа, доступ до води, електроенергії, санітарія, особиста безпека), забезпечення основ добробуту (здоров'я, послуги, доступ до знань, інформації та комунікацій, екологія), та забезпечення можливостей для людей (основні права, персональна свобода та свобода вибору, інклюзія, рівність та можливості розвитку). Індекс розроблений під технічним керівництвом професора Майкла Портера з Гарвардської школи бізнесу та Скотта Стерна з Массачусетського технологічного інституту та щорічно публікується некомерційною організацією Social Progress Imperative.
Liga.net


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини