"Підтримати"
Новини
Всі новини

У школах України нове харчування: що будуть їсти діти

У школах України нове харчування: що будуть їсти діти

З початку 2022 року в Україні має повною мірою запрацювати нова система шкільного харчування. До цього тривав перехідний період, під час якого оновлювався процес закупівель та освоєння нових технологій приготування страв.

Тепер усі шкільні заклади зобов’язані при формуванні меню зменшити кількість цукру в 2-2,5 разу, збільшити кількість фруктів до 100 г та зменшити кількість хліба на один прийом їжі. А також збільшити в раціоні школярів кількість м’яса птиці та молочних продуктів.
Приблизно, 75% продуктів у їдальнях мають бути рослинного походження: овочі, салати, злакові, фрукти та ягоди.
Водночас у шкільних буфетах забороняється продавати солодкі хлібобулочні вироби, газовані напої, непастеризовані соки та молочні продукти, каву та продукти з високим вмістом цукру чи солі, консервантів, барвників та ароматизаторів.
Нагадаємо, 18 серпня 2021 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про встановлення перехідного періоду запровадження норм харчування в закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення і відпочинку, а також мораторію щодо застосування штрафних санкцій за результатами перевірок, проведених до 1 січня.
З вересня у школах запровадили нове меню, воно складається із 160 страв. Передбачається, що раціон учнів стане більш збалансованим та різноманітним.
Як повідомлялося, у травні Олена Зеленська представила нове меню шкільних їдалень, яке включає 160 страв. Учням збільшать кількість фруктів та м’яса і зменшать кількість солі.
А в грудні в Україні презентували онлайн-платформу про здорове харчування у школах.

Держпродспоживслужба


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини