"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вакциновані мають у десять разів нижчий ризик вмерти від COVID-19, запевняє МОЗ

Вакциновані мають у десять разів нижчий ризик вмерти  від COVID-19, запевняє МОЗ

В Україні люди, які не отримали щеплення проти коронавірусу, в 10 разів більше наражаються на ризик померти у разі інфікування. Лише у четвертому кварталі минулого року майже 95% померлих громадян були неімунізованими. На такі цифри вказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook. Він висловив переконання, що шанси на життя при зараженні COVID-19 пов'язані з вакцинальним статусом людини.

За словами голови МОЗ, у 2022 році світ продовжить вчитися жити з вірусом, який спровокував пандемію, а також шукати ще більш дієві засоби для стримування та запобігання захворюваності. Але поки що такою є вакцинація, якою потрібно охопити дедалі більшу кількість населення: вакцинація – найкращий захист, який може врятувати життя у разі COVID-19.
Ляшко наголосив, що сезонність більше не є основним фактором початку спалахів коронавірусу у світі. Про це свідчить особливість виникнення нових хвиль захворюваності у різних країнах.
"Наприклад, за відкритими даними, у Швейцарії COVID-19 призводить до смерті невакцинованих у майже 22 рази частіше, ніж тих, хто пройшов повний курс вакцинації. У США – від 5 до 7 разів, залежно від вакцини, у Франції – у 8 разів, зі збільшенням ризику смертельного перебігу хвороби у старших осіб", – розповів міністр.
Вчора в Україні зареєстровано понад 10,4 тис. нових випадків COVID-19, померло 140 осіб. Через Омікрона може статися до 40 тисяч випадків захворювання на добу. Прогноз дуже тривожний. І важливо розуміти, що більшість ковідних пацієнтів у реанімації – неприщеплені. А щеплених повністю в країні не так уже й багато.

Розподіл кількості вакцинованих мешканців України (дві дози)

Говорячи про ситуацію в Україні, Міністр також навів дані електронної системи охорони здоров'я. Згідно з ними, на кінець грудня 2021 року частка вакцинованих пацієнтів серед тих, хто потрапив до лікарні, склала 11,7%. Це свідчить, що 88,3% госпіталізованих людей взагалі не проходили курс щеплень.
"Ризик госпіталізації серед невакцинованого населення більше у 4,3 рази, ніж у повністю вакцинованого. Нині найвищі показники смертності спостерігаються у віковій групі 60 років", – наголосив Ляшко.
Він додав, що у цій віковій групі 38,9% українців отримали перше щеплення проти COVID-19. Також зазначив, що для них коронавірус більш небезпечний через супутні захворювання.
"Тому нагадую: вакцинація базовим курсом щеплень та бустерною дозою – найкращий захист, який може врятувати життя вам та вашим близьким. Не зволікайте!" – закликав міністра.
В Україні громадянам вже доступна бустерна вакцинація проти COVID-19.
Обозреватель


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме