"Підтримати"
Новини
Всі новини

«Це не вчення»: рідні російських військових про перекидання військ до кордону з Україною

«Це не вчення»: рідні російських військових про перекидання військ до кордону з Україною

Нові дані про можливу атаку на Україну з боку Росії свідчать про те, що російських військових відправляють “у відрядження на 6-9 місяців”. Про це йдеться у спільному розслідуванні Радіо Свобода і Conflict Intelligence Team.

Аналітики CIT вивчили кілька нових відео про перекидання техніки, які з’явилися в TikTok За останній тиждень: в тому числі, знятих під час проїзду ешелонів через Хабаровськ і єврейську автономну область. Зазначені відео зібрали сотні коментарів, авторами яких є родичі контрактників і самі військові.
З коментарів ясно, що багато матерів і дружин військовослужбовців стурбовані долею своїх рідних: десятки людей, які пишуть про відправлення своїх близьких на захід, не приховують, що побоюються початку війни Росії з Україною. Це занепокоєння можна зрозуміти: у 2014 році багато військовослужбовців, які приїжджали до Донбасу, дізнавалися про те, що перебувають не на "навчаннях", в останній момент.
Так, в коментарях пишуть, що контрактників відправляють “у відрядження” і “на навчання”. Хтось повідомляє, що пунктом призначення є Білорусь, інші пишуть, що їх знайомих і рідних відправили в Україну або “на український кордон”.
У коментарях також часто зустрічаються фрази, що свідчать про чисельність відправляються військовослужбовців: “700 осіб”, “майже всі контрактники”, “сотні солдатів”.
Аналітики звертають увагу на те, що в останні місяці з Далекого Сходу на захід (в Росію або в Білорусь) перекидають військову поліцію, десант, спецназ. Дані війська брали участь і в активній фазі російсько-українського конфлікту 2014-2015 років.
Крім того, в більшості коментарів рідні та близькі військових пишуть, що “відрядження триватиме 6-9 місяців”.  
Серед іншого було зазначено, що тільки частина поміченої російської техніки слідує до заявлених для навчань полігонів, а інша частина зупинилася на півдорозі, під Гомелем, в районі, який знаходиться всього в 40 км від Чернігівської області України і в 90 км – від Київської.
Росія розбила табір з військовою технікою в 200 кілометрах на північ від Києва.
Журналісти Радіо Свобода:
- Практично всі наведені коментарі виявлені під трьома відеозаписами з військовою технікою. Кожна з цих трьох публікацій містить кілька сотень коментарів, які ми уважно вивчили та перевірили. З метою безпеки авторів коментарів ми не наводимо посилання на оригінальні ролики, коментарі, профілі авторів. Ми готові надати оригінальні дані без цензури іншим ЗМІ чи журналістам для верифікації виявленої нами інформації. Ми також почали листування з деякими з авторів цих коментарів, щоб дізнатися – які частини і куди вирушають з Далекого Сходу. Ми не видавали себе за інших людей, а на запитання, чому нас цікавить така інформація, відповідали, що є журналістами. Навіть після цього деякі наші співрозмовники охоче продовжували діалог.

Радіо Свобода


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини