"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українські хлібозаводи та кондитерські підприємства на межі закриття

Українські хлібозаводи та кондитерські підприємства на межі закриття

"Нафтогаз" продає газ уже на рівні 65-75 тисяч за тисячу кубометрів. Українські хлібовиробники та кондитери заявляють про неможливість працювати в таких умовах та попереджають про закриття підприємств та перебої з постачанням хліба та кондитерських виробів.

Минулого тижня "Нафтогаз України" виходив на аукціоні УЕБ з рекордною стартовою ціною на газ у 73,2 тисячі грн за тисячу кубометрів. У порівнянні з роком раніше, коли у грудні 2020 року промислові підприємства закуповували газ за ціною 7 тисяч грн за тисячу кубометрів, ціни на енергоносії злетіли більш ніж у 10 разів.
Крім цього, з початку поточного року вдвічі подорожчала електроенергія і виріс прожитковий мінімум. Все це призводить до незворотної збитковості роботи хлібопекарських та кондитерських підприємств.
"Всі працюють на газу, це величезні обсяги для підприємств. Якщо у нас раніше енергоносії становили 10-12% у собівартості, то зараз це вже 20-25%", - зазначає голова ради Об'єднання "Укрхлібпром" Олександр Васильченко.
Таким чином, собівартість виробництва хліба сьогодні зросла на 40-50%. При цьому ціни на хліб залишаються незмінними. За словами Васильченка, якщо минулого року рентабельність виробництва хліба становила 10-12%, то сьогодні її рівень впав до критичних 2%. У деяких випадках вона вже 0%, а виробництво деяких основних товарних позицій у більшості підприємств вже стали збитковими.
За таких обставин ряд заводів дійсно доведеться закритися, що перетвориться на серйозну загрозу для продовольчої безпеки країни.
Ситуацію могло б урятувати збільшення ціни на кінцевий продукт для споживача. Однак цього сьогодні виробникам не дозволяють робити торговельні мережі, які дозволяють піднімати ціну на хліб не вище 5% на місяць, при тому, що вже сьогодні стоїть гостра необхідність збільшити його вартість на 30%.
Альтернативним рішенням може стати отримання підприємствами галузі природного газу з боку НАК "Нафтогаз України" за зниженими тарифами на рівні комунальних підприємств обсягом 10-12 млн кубометрів на місяць.
"Є постанова Кабміну №1102, якою визначено пільгову ціну на газ для населення на рівні 7,6 грн за кубометр та 16 грн для комунальних та бюджетних установ. Держава могла б поширити дію цієї постанови на хлібопекарську галузь. Ми готові платити, як комунальні підприємства, ціну в 16 грн, але не 50 і не 60, як сьогодні. В даному випадку на цей складний час це був би адекватний захід зі стабілізації ситуації з хлібом”, — додає гендиректор Об'єднання ”Укрхлібпром” Олександр Васильченко.
У разі відсутності реакції влади та торгових мереж на цю ситуацію на Україну неминуче чекають зриви постачання хліба, резюмували хлібопекарі.
Delo.ua


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини