"Підтримати"
Новини
Всі новини

Школярка з Херсона вигадала геніальний метод очищення річок без втручання в екосистему

Школярка з Херсона вигадала геніальний метод очищення річок без втручання в екосистему

Українську школярку, ученицю 10 класу Новокахівської школи №1 Херсонської області Вікторію Панченко, у США офіційно визнали генієм. За свій проект з очищення рік дівчина отримала грант у 15 тисяч доларів на навчання в університеті Нью-Йорка та бронзову медаль Всесвітньої олімпіади геніїв.

Проект української школярки допоможе очистити річки природними засобами без механічного втручання в екосистему.
Загалом у конкурсі взяли участь близько 1,5 тисяч людей з усього світу. Свій проект 15-річна Віка реалізувала не сама, їй допомагала сім'я. Починала цей проект старша сестра школярки Вероніка, а допомагала їм мати, яка за фахом біолог.
Сім'я любить сплавлятися по Дніпру і помітили, що вода чистіша там, де росте очерет і рогоз. Саме це стало основою для проекту.
"Камиш та рогоз дуже добре очищають річкову воду саме від нітратів та фосфатів - розкладаючи їх на прості елементи", - розповіла мама школярки.
Спочатку ніхто не знав, чи приживеться очерет без ґрунту, але експеримент показав, що рослина не тільки не загинула, а й пустила пагони.
"Камиш викопували обов'язково з коренем, прив'язували рослину до каменів і ставили у воду таким чином, щоб корінь не торкався дна", - пояснила Віка.
Дівчата зібрали понтонну мобільну конструкцію із пластикових труб, що тримає сітки з висадженим у них рогозом та очеретом. Таке біоплато у 10 квадратних метрів за день очищає 1 кубометр забрудненої води Дніпра.
За словами колишнього керівника Головного Каховського магістрального каналу та наукового керівника Юрія Влащенка, винахід – справжній прорив у очищенні водойм України. При цьому він зазначив, що таке біоплато треба встановлювати на протоки, щоб вода проходила через нього.

Віка за третє місце у конкурсі здобула стипендію у 15 тисяч доларів на навчання у Нью-Йорку, але скористатися нею вона не зможе. Проблема полягає в тому, що вартість навчання в рік становить 70 тисяч доларів. Сім'я просто не має ще 55 тисяч доларів, щоб покрити різницю.
УНІАН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме