"Підтримати"
Новини
Всі новини

"Північний потік-2" не буде сертифіковано у першому півріччі наступного року

Очікуване Росією рішення німецького енергетичного регулятора про повну сертифікацію газопроводу "Північний потік 2" не буде прийнято в першій половині наступного року.

"У першій половині 2022 року не буде жодних рішень", - сказав президент Bundesnetzagentur (BNetzA) Йохен Хоманн щодо процесу сертифікації.

Газопровід був побудований для транспортування російського газу безпосередньо до Німеччини в обхід України, яка є основним транзитним маршрутом для російських поставок. Будівництво газопроводу завершено вже кілька місяців тому, але досі незрозуміло, коли розпочнеться постачання.

Міністерство закордонних справ Росії минулого тижня заявило, що сподівається, що газопровід під керівництвом Газпрому (GAZP.MM) отримає сертифікат навесні. Тиск на проект посилився останніми тижнями у світлі дипломатичної напруги між Москвою та західними країнами, спричиненої переважно побоюваннями можливого нападу Росії на Україну.

Тим часом операційна компанія "Північний потік 2" розпочала процес створення дочірньої компанії в Німеччині, як того вимагає німецьке законодавство.

Минулого місяця компанія призупинила процес сертифікації, який спочатку мав тривати до 8 січня, в очікуванні створення німецької дочірньої компанії відповідно до законодавства. Це створення було ініційоване компанією Nord Stream 2.

Період розгляду BNetzA почнеться знову, коли Nord Stream AG надасть необхідні документи. Після того, як BNetzA прийме рішення, воно буде направлено до Європейського Союзу, який матиме ще два місяці на його розгляд, і цей термін може бути подовжений ще на два місяці у разі потреби.

Олена Бурмістрова, голова "Газпром експорту", сказала Reuters, що "важко відповісти" на питання, коли "Північний потік 2" почне продавати газ.

Європейський Союз, який залежить від Росії у постачанні газу, попередив про "безпрецедентні заходи" проти країни, якщо вона виявить подальшу агресію щодо України, що може включати санкції щодо трубопроводу.

Джерело: Reuters 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме