"Підтримати"
Новини
Всі новини

Москва оголосила НАТО ультиматум: вимагає відмовити Україні у вступі до Альянсу

Москва оголосила НАТО ультиматум: вимагає відмовити Україні у вступі до Альянсу

Росія передала США пропозиції щодо надання Москві гарантій безпеки. Як заявлялося раніше, йдеться насамперед про нерозширення НАТО на схід. Про передачу документа щодо гарантій безпеки заявив президент РФ Володимир Путін у ході відеосаміту із головою КНР Сі Цзіньпіном.

"Президент поінформував, що буквально сьогодні у нашому МЗС американським представникам було передано конкретні пропозиції, спрямовані на те, щоб виробити юридичні гарантії забезпечення безпеки Росії", – повідомив помічник глави російської держави Юрій Ушаков за підсумками відеосаміту.
За словами Ушакова, пропозиції були передані помічнику держсекретаря США Карен Донфрід, яка зараз перебуває з робочим візитом у Москві.
Росія зажадала:
* офіційно дезавуювати рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року про те, що Україна та Грузія стануть членами НАТО;
* надати правові гарантії, що виключають "подальше просування НАТО на схід і розміщення загрозливих нам систем зброї на західних рубежах Росії";
* гарантувати, що США та інші члени НАТО не будуть розміщувати ударні системи озброєнь, що створюють загрозу Росії, на території сусідніх із нею країн, що входять, так і не входять до Північноатлантичного альянсу.
Як сказав помічник Путіна, російський президент підкреслив, що РФ готова "негайно розпочати переговори з цього вкрай важливого питання щодо забезпечення безпеки Росії". "Президент висловив сподівання, що американці та натовці позитивно на це відреагують", – зазначив Ушаков.
За словами Ушакова, Китай повністю підтримує ініціативу Москви. "Ми інформуватимемо китайських колег про те, як складатимуться переговори з цього приводу з американськими партнерами та партнерами по НАТО", – сказав Ушаков.

Нагадаємо
Наразі президент Володимир Зеленський у Брюсселі зустрічається з головою Європейської ради Шарлем Мішелем і очікується зустріч із секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом з метою ще раз заявити позицію країни щодо інтеграції до НАТО та ЄС.
14 грудня Верховна Рада дозволила допуск на територію країни військ інших країн для участі у міжнародних навчаннях.
Загалом президент України Володимир Зеленський здивований вимогами російського лідера Володимира Путіна гарантій нерозширення НАТО на схід, тобто не пускати нашу країну до Альянсу з огляду на те, що Росія сама порушила власні гарантії безпеки України.
Джерело: Reuters


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини