"Підтримати"
Новини
Всі новини

Домовитися знову не вдалося: обміну не буде і КПВВ не відкриються

Домовитися знову не вдалося: обміну не буде і КПВВ не відкриються

На останньому засіданні Тристоронньої контактної групи українській стороні не вдалося домовитися з Росією про відкриття КПВВ “Щастя” і “Золоте”. Як повідомив в ефірі одного з телеканалів представник ОРДЛО в українській делегації в ТКГ з врегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш, російська сторона висуває політичні умови для відкриття пунктів в’їзду-виїзду.

“На жаль, немає позитивних результатів по КПВВ і по обміну (полоненими — ред.). Поки ще відкрите питання щодо повернення до режиму припинення вогню. Ми підготували документ, який сьогодні, якщо він влаштує всі сторони, може бути розглянутий на позачерговому засіданні ТКГ. Тому це питання поки залишається відкритим”, — заявив Гармаш.
Він додав, що російська сторона висуває політичні вимоги для того, щоб відкрити КПВВ, або ж взагалі не дає пояснень, чому не хоче відкривати КПВВ у Щасті. При цьому, додає Гармаш, гуманітарні вантажі там ходять, і даний пункт в’їзду-виїзду для них відкритий.
"Для них це КПВВ відкрито. Чому вони не хочуть відкривати населення-виразної відповіді нам не дають. Нам кажуть: "давайте відкриємо два КПВВ одночасно — це "Щастя“і “Золоте”. Але в “Золотому” у нас є спірні моменти, а ось по “Щастя” спірних моментів немає, і нам нічого не заважає його відкрити, крім їх бажання використовувати наше бажання відкрити це КПВВ з того боку для вирішення своїх політичних питань. Те ж саме і щодо обміну", — додав спікер.
Раніше Президент України Володимир Зеленський під час спільного брифінгу з прем’єр-міністром Хорватії Андрієм Пленковічем висловив сподівання на те, що на засіданні Тристоронньої контактної групи будуть вирішені три основні питання: припинення вогню, обміну утримуваними особами та відкриття КПВВ.
Він додав, що українська сторона готова відкрити КПВВ і сподівається, що на боці окупованих територій також нададуть можливість перетинати лінію, особливо перед новорічними святами.
* * *
Людмила Денисова: Росія незаконно переслідує 133 українців, зокрема 114 наших громадян ув'язнені і перебувають на території РФ та в окупованому Криму.
"Російська Федерація незаконно переслідує 133 українські громадяни з політичних мотивів. З них 114 осіб - ув'язнені, 97 з яких перебувають у РФ і 17 - в Автономній Республіці Крим".
За її словами, серед основних порушень процесуальних прав наших громадян є утримання незаконно ув'язнених кримських татар у СІЗО. Там вони перебувають у "нелюдських умовах, без медичної допомоги, без засобів індивідуального захисту за умов поширення коронавірусу".
Денисова також заявила, що на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей бойовики Кремля утримують 280 українців, зокрема, 44 – військовослужбовців.
Також 450 засуджених очікують на переведення з ОРДЛО. Щодо цього питання українська сторона веде переговори з так званими "уповноваженими" Донецької та Луганської областей.
Джерело: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини