"Підтримати"
Новини
Всі новини

Саміт Східного партнерства у Брюсселі: Зеленський зустрічається із лідерами держав ЄС

Саміт Східного партнерства у Брюсселі: Зеленський зустрічається із лідерами держав ЄС

Президент України Володимир Зеленський 15-16 грудня здійснює робочий візит до Брюсселя для участі в шостому саміті Східного партнерства.

У межах візиту Зеленський запланована низка двосторонніх зустрічей з лідерами держав — членів ЄС та країн-партнерів, керівництвом Європейського Союзу та Генеральним секретарем НАТО.
* * *
15 грудня Володимир Зеленський провів свою першу зустріч з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом. 
Під час зустрічі Глава держави приділив питанням енергетичної безпеки.
“Розраховуємо на підтримку німецької сторони в питанні збереження транзиту газу територією України після 2024 року”, — наголосив Президент.
Було відзначено, що Україна розраховує на продовження інтенсивного енергетичного партнерства з Німеччиною за раніше узгодженими напрямами. Зеленський запросив Федерального канцлера здійснити візит в Україну.
* * *
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном. Лідери обговорили "актуальні питання українсько-французької співпрац“і, зокрема реалізацію міжурядових домовленостей щодо спільних економічних проектів.
Повідомляється, що президенти також обговорили питання європейської інтеграції нашої країни. Зеленський за даними пресслужби привітав амбітні плани Франції на період її головування в Раді ЄС у першому півріччі 2022 року та висловив сподівання, що французьке головування приділятиме окрему увагу питанням безпеки України та протидії російській гібридній агресії у Європі.
За даними пресслужби, лідери “скоординували позиції щодо реалізації євроатлантичних прагнень України”.
“Глава держави відзначив, що курс України на членство в НАТО залишається незмінним, а підтримка цього курсу в українському суспільстві продовжує зростати”, — йдеться в повідомленні.
* * *
У Брюсселі відбулася тристороння зустріч Президента України Володимира Зеленського з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом та Президентом Франції Еммануелем Макроном. Як повідомили в Офісі Президента, лідери домовилися докласти всіх зусиль для досягнення реального прогресу у стабілізації ситуації на Донбасі.
Як повідомили в ОП, глава Української держави подякував ФРН та Франції за рішучу підтримку України на тлі військової загрози з боку Росії, а також за послідовні зусилля цих країн у межах переговорів у Нормандському форматі.
Володимир Зеленський наголосив, що Україна не піддається на жодні провокації на кордоні, не має будь-яких агресивних намірів щодо інших сторін та залишається відданою дипломатичним засобам врегулювання ситуації.
«Очікую, що російські війська та озброєння будуть відведені від кордонів України якомога швидше. Поки що, незважаючи на триваючі дипломатичні зусилля, вони залишаються біля наших кордонів», – заявив Глава держави.
Сторони погодилися з необхідністю продовжити активну роботу в Нормандському форматі та забезпечити виконання рішень, ухвалених чотирма сторонами на саміті в Парижі 9 грудня 2019 року. Володимир Зеленський наголосив, що це стосується насамперед таких невідкладних заходів зі стабілізації ситуації в зоні конфлікту, як забезпечення дотримання режиму припинення вогню, взаємне звільнення утримуваних осіб та відкриття двох нових пунктів пропуску.
Володимир Зеленський, Олаф Шольц та Еммануель Макрон домовилися докласти всіх зусиль для досягнення реального прогресу у стабілізації ситуації на Донбасі та закликали російську сторону до відновлення конструктивної роботи для цього в Нормандському форматі.
Джерело: Офіс Президента


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини