"Підтримати"
Новини
Всі новини

Байден зателефонував Зеленському та запевнив, що відмовив вимогам Путіна

Байден зателефонував Зеленському та запевнив, що відмовив вимогам Путіна

Байден та Зеленський провели телефонну розмову. Президент США розповів, про що говорив із Путіним і заявив, що відмовив вимогам Путіна щодо членства України в НАТО. Відповідну заяву зробив голова Офісу Президента Андрій Єрмак.

Президент США попередив Путіна про наслідки, якщо у Кремлі ухвалять рішення щодо ескалації біля українських кордонів і аж до ймовірного вторгнення на територію України. Зокрема йдеться про санкції.
Байден сказав: рішення щодо вступу до НАТО – це рішення лише українського народу. Україна - суверенна незалежна держава і Байден це питання з Путіним навіть не готовий був обговорювати, – розповів Єрмак.
Під час розмови не йшлося про будь-які компроміси. Президент Байден дуже чітко сказав, що будь-які рішення щодо членства в Альянсі залежать виключно від України – лише держава та члени НАТО мають вирішувати це питання, – пояснив Єрмак.
Він підсумував, що "без безпеки України не може бути безпеки європейської". Саме тому очікують, що Росія надасть пропозиції щодо безпеки.
Нагадаємо
2020 року Альянс визнав Україну учасником Програми розширених можливостей. Перш ніж вступати до НАТО, Україна має отримати План дій щодо членства.
На думку Путіна, ймовірне розширення НАТО є "дуже чутливою для Москви темою", ключовим питанням у цьому контексті є членство України в Альянсі. Мовляв, він непокоїться через загрози безпеці Росії в середньостроковій та стратегічній перспективі.
Джерело: 24tv.ua


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини