"Підтримати"
Новини
Всі новини

Майже "Дюна" в океані: біля берегів Нової Зеландії живе фантастично величезний хробак

Майже "Дюна" в океані: біля берегів Нової Зеландії живе фантастично величезний хробак

Дайвери біля узбережжя Нової Зеландії зіткнулися віч-на-віч з гігантським морським хробаком - піросомою - довжиною майже 30 футів (близько 9 метрів). Вночі піросоми виринають на поверхню моря. Там вони харчуються всім, що можуть знайти у воді.

Як повідомляє BGR.com, ця істота називається піросомою, і, хоча вона може виглядати жахливо, насправді до неї абсолютно безпечно наближатися. Піросоми є частиною сімейства морських істот, відомих як оболочники або морські бризки. Їх також називають морськими тарганами, зазначає National Geographic, через їхню здатність добувати їжу навіть у найнесприятливіших умовах.
Відеооператор Стів Хетеуей та його друг Ендрю Баттл виявили піросому під час зйомок туристичного промо-ролика у жовтні 2018 року. Хетеуей каже, що Баттл був першим, хто помітив цю величезну морську істоту. Він одягнув акваланг і одразу ж пірнув.
Виявлена ​​ними пиросома була приблизно 26 футів завдовжки. Ці напівпрозорі червоподібні істоти часто світяться і виглядають як пластиковий пакет, що плаває у воді. Двоє нирців провели майже годину, плаваючи навколо істоти, фотографуючи та знімаючи її на відео. Хетеуей каже, що роками сподівався побачити одну з них.
Баттл сказав National Geographic, що плавати поруч із піросомою «було просто неймовірно». Він також зазначив, як вони могли поблизу бачити тисячі крихітних істот уздовж тіла гігантського морського хробака.
Піросоми насправді є колонією сотень або навіть тисяч окремих організмів. Ці організми відомі як зооїди. Маленькі багатоклітинні істоти прокачують воду через своє тіло, щоб ловити та харчуватися фітопланктоном, частинками фекалій та різними бактеріями.
Ендрю Джеффс, професор морських наук Оклендського університету, каже, що піросома та сальпа, родич піросоми, важливі для тропічних вод як джерело їжі. Інші істоти, такі як черепахи та колючі омари, можуть годуватися ними тижнями.
Вночі піросоми виринають на поверхню моря. Там вони харчуються всім, що можуть знайти у воді. Їхні тіла дуже схожі на драглисті організми, такі як медузи. Крім того, вони світяться за рахунок природної біолюмінесценції. Хоча "хробак" був 26 футів у довжину, самі істоти, з яких він складається, можуть бути розміром всього один сантиметр. Поки вся колонія нічого очікувати знищена, вони теоретично можуть жити вічно.
Таких гігантських морських хробаків можна побачити рідко. Але вчені докладають більше зусиль для вивчення та розуміння цих істот.

Джерело: FaceNews.ua


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини