"Підтримати"
Новини
Всі новини

Фонд дикої природи б'є на сполох: за 13 років вирубали понад 43 млн га тропічних лісів -

За13-річнийперіодсвітовівтратитропічноголісустановлять понад43 млнгалісу,заявиливWWF(Всесвітнійфонддикоїприроди),передаєReuters.ВУкраїнітежсправизлісамипродовжуютьпогіршуватися.

"У своєму новому звіті WWF проаналізував 24 гарячі точки з вирубки лісів в Азії, Латинській Америці та Африці та виявив, що у період з 2004 по 2017 роки у цих районах було вирубано понад 43 млн гектарів лісу", - йдеться у повідомленні.

У WWF вважають, що поширення пандемії COVID-19 є так само одним з наслідків вирубки лісів.

"Там, де спостерігається більша вирубка лісів та зміна землекористування, є більший ризик появи нових захворювань", - сказали у Фонді.

У звіті вказується, що вирубка лісів відбувається найшвидшими темпами у бразильській Амазонці та Серрадо, болівійській Амазонці, Парагваї, Аргентині, на Мадагаскарі та островах Суматра та Борнео в Індонезії та Малайзії.

"Комерційне сільське господарство є головною причиною вирубки лісів у всьому світі... лісисті ділянки очищуються для випасу худоби та вирощування сільськогосподарських культур", - пишуть у Фонді.

У всіх гарячих точках розвиток інфраструктури, включаючи розширення доріг та видобуток корисних копалин - також сприяли вирубці лісів.

"Захист лісів у світі вважається життєво важливим для стримування глобального потепління, оскільки у них зберігається вуглець, що нагріває планету, і допомагає регулювати клімат за рахунок опадів та температури. 8000 років тому ліси покривали приблизно половину суші Землі, але в даний час ліси становлять лише 30%", - зазначають дослідники.

Пандемія COVID-19, однак, може послужити пусковим механізмом для активізації заходів з охорони лісів, додається у звіті.

"З цією руйнівною пандемією ми також маємо можливість відновлюватися і по-справжньому переглянути на наші стосунки з природою і почати відновлювати ці стосунки", - резюмували у Фонді.

В українській Держекоінспекції відзначають, що стан лісів в Україні теж продовжує погіршуватися.

У 2020 році стан лісів у порівнянні з 2019 роком погіршився та за рік збитки за порушення природоохоронного законодавства становили близько 312 млн гривень.

“У 2020 році в частині охорони, захисту, використання та відтворення лісів і рослинного світу Держекоінспекція розрахувала близько 312 мільйонів гривень збитків за порушення природоохоронного законодавства. У порівнянні з 2019 роком спостерігається динаміка зростання розрахованих збитків: торік сума шкоди, завданої довкіллю, становила 167 мільйонів гривень”, — сказано у повідомленні.

Зазначається, що Держекоінспекція підписала Меморандум про співпрацю з Національним центром управління та випробування космічних засобів, щоб отримувати аерокосмічні знімки земної поверхні.

“Це дасть нам змогу оперативніше виявляти вирубки, розробки кар’єрів, забруднення моря та вчасно вживати заходів для припинення порушень... Першочергово необхідно збільшувати відповідальність за шкоду, яка завдається довкіллю, підвищувати штрафи та збитки за вирубку”, — відзначається у повідомленні.

Нагадаємо, в Україні через лісгоспи протягом новорічного періоду продали майже півмільйона ялинок на понад 39 мільйонів гривень, за незаконно зрубані ялинки складено 432 адмінпротоколи на суму 180 тис. грн, хоч дії браконьєрів завдали шкоди лісу на 873 тис. грн.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме