"Підтримати"
Новини
Всі новини

Жорстка китаїзація: до 2025 року 85% громадян КНР використовуватимуть китайську мову

Жорстка китаїзація: до 2025 року 85% громадян КНР використовуватимуть китайську мову

Китай починає агресивну кампанію з просування китайської мови, заявляючи, що 85% його громадян будуть використовувати національну мову до 2025 року. Цікаво, як відреагує Росія: кого буде захищати?

Цей крок, поставивить під ще більший тиск китайські регіональні діалекти, такі як кантонський і хокінський, а також мови меншин, такі як тибетська, монгольська і уйгурська, що знаходяться під загрозою зникнення.
У розпорядженні, виданому у вівторок Державною радою Кабінету міністрів Китаю, говориться, що використання китайської мови, відомої як "путунхуа" або "загальна мова", залишається "несбалансованим і неадекватним" і потребує покращення, щоб задовольнити потреби сучасної економіки.
У розпорядженні йдеться, що мовна відповідність необхідна для економіки та національної єдності.
Розпорядження також закликає офіційних осіб "рішуче підвищувати міжнародний статус та вплив Китаю" в академічних колах, міжнародних організаціях та на глобальних зборах.
Критики час від часу протестували проти змін у системі освіти та вимог до працевлаштування, які неухильно підривали роль мов меншин, називаючи це кампанією з викорінення культур, які не відповідають домінуючій етнічній групі хань.
Поряд з метою 2025 року, політика має на меті зробити китайську мову практично універсальною до 2035 року, в тому числі в сільській місцевості та серед етнічних меншин.
Просування китайської в порівнянні з іншими мовами викликало періодичні протести, у тому числі минулого року у Внутрішній Монголії, коли монгольська мова була замінена стандартною китайською мовою, як мовою навчання.
Правляча Комуністична партія Китаю засудила всі рухи, як форму сепаратизму та безжально придушила їх.
Джерело: Сіньхуа


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини