"Підтримати"
Новини
Всі новини

IKEA повернули придбані 60 років тому меблі, а бібліотеці - книгу, що взяли 110 років тому

IKEA повернули придбані 60 років тому меблі, а бібліотеці - книгу, що взяли 110 років тому

Мешканець Швеції Бенгт вирішив здати в магазин IKEA книжкову шафу, яку він придбав у 1965 році. А один американець повернув до бібліотеки книгу, яку брав почитати його далекий предок.

“У жовтні 1965 року ми з моєю майбутньою дружиною відвідали IKEA в Ельмхульті з метою знайти книжкову шафу, яка б прослужила нам багато років”, — розповів швед.
Бенгт повернув шафу в чудовому стані, а також зберіг від неї оригінальний рукописний чек. За його словами, придбання виявилося успішним, бо шафа витримала кілька переїздів і зберігала не лише книжки, але також посуд, фотоальбоми та телевізор.
Чоловік стверджує, що меблі змогли так добре зберегтися завдяки дбайливому ставленню. Зокрема, він не забував постійно протирати пил і змащувати маслом дверцята шафи.
Це сталося у рамках кампанії #BuyBackFriday, яку IKEA проводить під час розпродажів, присвячених “Чорній п’ятниці”. Магазин пропонує прийняти старі меблі та повернути покупцям до 60% від її вартості.
Потім товари здадуть на переробку чи виставлять зі знижкою у спеціальному відділі. Завдяки цьому компанія намагається нав’язати клієнтам екологічний спосіб життя.

У США до бібліотеки принесли книгу, яку взяли почитати 110 років тому

Йдеться про видання “Нові хроніки Ребекки” автора Кейт Віггін. Читач взяв почитати її 8 листопада 1911 року, а повернути забув. Потім хтось із його нащадків чи їхніх знайомих викинув книгу у смітник.
Лише через сторіччя роман випадково знайшли та принесли до бібліотеки.
Бібліотекарі кажуть, що видання, незважаючи на вік та всі поневіряння, добре збереглося. Але видавати книгу на руки більше не будуть, її можна буде почитати лише на місці, взявши в історичному відділі. Ціна книги в інтернеті — близько 5 доларів.
Зазначають, якби читач був живий, йому довелося б заплатити штраф за прострочку — понад 60 тис. дол.
Джерело: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини