"Підтримати"
Новини
Всі новини

Щонайменше 4,5 млрд доларів хочуть відсудити в України китайські інвестори "Мотор Січ"

Щонайменше 4,5 млрд доларів хочуть відсудити в України китайські інвестори "Мотор Січ"

Сьогодні компанія Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment та інші китайські інвестори ПАТ "Мотор Січ" повідомили про початок ініційованого проти держави Україна міжнародного арбітражного розгляду.

Інвестори подали позов до міжнародного арбітражного суду в Гаазі, в якому вимагають від українського уряду 4,5 млрд дол. відшкодування збитків, завданих ним внаслідок націоналізації підприємства.
“Внаслідок несправедливого ставлення Української держави до китайських інвесторів протягом останніх п’яти років та безперервного застосування незаконних заходів китайські інвестори зазнали значних збитків як в Україні, так і в Китаї. Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про залучення та взаємний захист інвестицій, яка набула чинності 31 жовтня 1992 р., китайські інвестори вимагають визнати Україну такою, що порушила двосторонню інвестиційну угоду, і виплатити позивачам повну компенсацію всіх понесених збитків на суму понад 4,5 мільярда доларів”, — сказано в оприлюдненій заяві.
Китайські інвестори наголошують, що завжди дотримувалися законів, але натомість отримали жорстоке поводження щодо них з боку українського уряду.
“Ми рішуче виступаємо проти жорстокого поводження українського уряду, який зловживає концепцією національної безпеки, плутає правильне і неправильне, політизує нормальну економічну та торговельну практику, зловживає державною владою і необґрунтовано пригнічує китайські підприємства”, — заявили інвестори.
До того ж, вони не виключають можливість продовження вимог щодо відшкодування додаткових збитків (тобто збільшення суми компенсації) і заявляють, що “не збираються піддаватися силовому тиску і використовуватимуть всі можливі юридичні засоби для рішучого захисту своїх законних прав та інтересів”.
Нагадаємо, що на момент подачі китайською стороною на початку вересня 2020 р. до українського Мін’юсту повідомлення про інвестиційну суперечку сума відшкодування збитків становила 3,5 млрд дол., тоді як зараз, у листопаді 2021 р., вона зросла до 4,5 млрд дол. Як вважають економічні експерти, розмір вимог до України збільшуватиметься й надалі, оскільки китайські інвестори продовжують накопичувати збитки. У той же час, у публічній заяві Beijing Skyrizon сказано також таке: “Ми сподіваємося на добру волю та примирення”. На думку опитаних експертів, з урахуванням цієї риторики найкращим для України виходом було б досудове врегулювання міжнародного арбітражу, оскільки це єдиний шанс знизити фінансові та іміджеві втрати. Тобто залежно від позиції української сторони, сума відшкодування збитків китайським інвесторам може виявитися як вищою, так і нижчою від зазначених у позовній заяві 4,5 млрд дол.
Раніше повідомлялося, що в міжнародному арбітражі китайських інвесторів супроводжуватимуть відомі у світовому масштабі юридичні компанії: WilmerHale, DLA Piper та Bird&Bird. Одним із партнерів DLA Piper тривалий час був Дуг Емхофф, чоловік віцепрезидента США Камали Харріс.
Як відомо, запорізьке підприємство авіаційного двигунобудування ПАТ “Мотор Січ” було націоналізоване указом Президента України Володимира Зеленського, який своїм указом увів у дію відповідне рішення РНБО.

Джерело: РБК


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини