"Підтримати"
Новини
Всі новини

Нові можливості для українського бізнесу: інвестиційний план Східного партнерства

Нові можливості для українського бізнесу: інвестиційний план Східного партнерства

Економічний та інвестиційний план Східного партнерства створить нові робочі місця і можливості для українського бізнесу. Як передає Укрінформ із посиланням на МЗС, про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив під час зустрічі у Брюсселі із комісаром Європейського Союзу з питань сусідства та розширення Олівером Варгеї.

“Ключовою темою переговорів став Економічний та інвестиційний план Східного партнерства, який створить нові можливості для економіки України та українського бізнесу”, - зазначається у повідомленні.
Співрозмовники обговорили ключові проєкти, які інвестиційний план ЄС дозволить втілити в Україні, зорема це: підтримка 100 тисяч малих та середніх українських підприємств, розвиток інноваційної та конкурентоспроможної економіки, додаткові можливості розвитку понад 10 тисяч дрібних фермерських господарств, економічна трансформація сільських районів, модернізація пунктів перетину кордону, прискорення цифрової трансформації і модернізація загальнодоступної ІТ-інфраструктури, підвищення енергоефективності та підтримка виробництва в Україні “зеленого” водню.
За словами Кулеби, економічний та інвестиційний план Східного партнерства дозволить залучити в Україну масштабні європейські інвестиції.
“На тлі пандемії COVID-19 ми працюємо над тим, щоб підтримати малий та середній бізнес, створити додаткові можливості для дрібних фермерів, модернізувати нашу інфрастуктуру, енергетику та економіку. Ми можемо досягти цих цілей завдяки такому амбітному плану, і ми вдячні ЄС за готовність розвивати інвестиційну співпрацю з Україною”, - наголосив він.
Міністр запросив єврокомісара здійснити візит до України для обговорення деталей реалізації цих та інших проєктів.
“Втілення проєктів цього інвестиційного плану принесе позитивні та відчутні результати для громадян України, підприємців, фермерів, малих та середніх бізнесів, створить нові робочі місця та збільшить надходження до українського бюджету”, - підкреслив він.
Крім того, сторони приділили окрему увагу зміцненню енергетичної безпеки України та Європи загалом.
Економічний та інвестиційний план Східного партнерства - план ЄС з подальшої співпраці з країнами Східного партнерства, який підкріплюється інвестиційним пакетом у розмірі 2,3 млрд євро у вигляді грантів, гарантій та змішаних інструментів, з можливістю залучити до 17 млрд євро публічних та приватних інвестицій.
Він включає розвиток торгівлі, створення нових робочих місць, інвестиції в інфраструктуру, посилення демократичних інституцій та верховенства права, підтримку "зеленого" та цифрового переходу, просування ідей справедливого суспільства з гендерною рівністю та інклюзивністю.
Це має сприяти відновленню після епідемії COVID-19 та посиленню стійкості країн Східного партнерства у довгостроковій перспективі.
Економічний та інвестиційний план Східного партнерства є однією з тем обговорення напередодні наступного саміту "Східного партнерства" у грудні 2021 року.
Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Кулеба під час зустрічі в Брюсселі з міністром закордонних справ Грузії Давідом Залкаліані та віцепрем’єр-міністром, міністром закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску заявив, що Асоційоване тріо представить стратегічне бачення подальшої взаємодії з ЄС на саміті Східного партнерства у грудні.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме