"Підтримати"
Новини
Всі новини

З життя просунутих роботів: запальні танці та звільнення з поліції

Робо-пса на ім'я Digidog звільнили з поліції, бо він нагадав мешканцям Нью-Йорка страхіття з фільму "Чорне дзеркало". А інші робо-пси стали танцюристами: повторили кліп The Rolling Stones на честь 40-річчя виходу альбому Tatoo You. Відео опубліковано на YouTube компанії, передає УНН.

На відео роботи Boston Dynamics повторюють рухи соліста гурту Міка Джагера та гітаристів Кіта Річардсона та Ронні Вуда.
“40 років тому The Rolling Stones випустили свій культовий альбом Tattoo You. Ми допомагаємо їм святкувати”, — йдеться в описі відео.
Boston Dynamics — американська інжинірингова компанія, що займається розробкою роботів на двох або чотирьох ногах, а також на колесах. Розробки призначені для військових цілей, перевезення вантажів та ін. Компанія заснована у 2013 році, пізніше її купила Google, але потім продала японському холдингу SoftBank. Продажі роботів почалися в 2019 році.

Hyundai на своєму YouTube-каналі випустив кліп «Ласкаво просимо до сім'ї з BTS». У відео роботи моделей Spot і Atlas знайомляться з учасниками K-Pop-групи та танцюють разом із ними під пісню Ioniq: I'm On It, що вийшла у вересні минулого року до запуску Ioniq – нової лінійки електромобілів від Hyundai.

А у цьому відеоролику сім роботів синхронно рухаються під музику, створюючи різні образи. Синхронізувати їх удалося за допомогою модуля Choreographer, який розробили спеціально для роботанців. При цьому роботи не розуміють, що грає музика, все позиціонування та рух – це програмування та синхронізація.

Також компанія Boston Dynamics показала новорічне відео, на якому одразу чотири робота трьох різних видів виконують спільний танець під композицію 1962 року Do You Love Me групи The Contours. Танець починають два людиноподібні робота Atlas, потім до них приєднується робопес Spot, а в самому кінці - ще й робот на колесах Handle.

У ось у робо-пса на ім'я Digidog кар'єра не склалася

"Як у “Чорному дзеркалі”: департамент поліції Нью-Йорка розірвав контракт з компанією Boston Dynamics на використання робота-пса через антиутопічні побоювання після шквалу критики та побоювань місцевих жителів, передає The New York Times. 
Так, після придбання торік Департаментом поліції собаки-робота, якого поліція назвала Digidog, зазначалося, що пристрій зможе переміщатися в місця, занадто небезпечні для відправки офіцерів.
Попри це, робот став джерелом гарячих суперечок. Так, після того як в квітні поліцейські використовували його в будівлі муніципального житла на Манхеттені, від містян пішла негативна реакція: деякі люди описали пристрій як символ того, наскільки надмірно агресивною може бути поліція проти бідних верств населення.
Врешті, служба робота-собаки в поліції Нью-Йорка закінчилася.
У відповідь на запит від члена міської ради Бена Каллоса і спікера ради Корі Джонсона з проханням надати записи, пов’язані з пристроєм, співробітники поліції заявили, що 22 квітня був розірваний контракт вартістю близько 94 тис. доларів на оренду робота у виробника, Boston Dynamics.
Заступник комісара Департаменту поліції по розвідці і боротьбі з тероризмом Джон Міллер підтвердив в середу, що контракт був розірваний і що собака-робот був повернений або буде повернений компанії найближчим часом.
В інтерв’ю Міллер сказав, що договір оренди повинен був закінчитися в серпні, і що до цього часу поліція планувала перевірити можливості робота. За його словами, Департамент змінив свої плани після того, як пристрій став “мішенню” для людей, які використовували його “для розпалювання суперечок про расу і стеження”.
Каллос, демократ, який представляє Верхній Іст-Сайд, зайняв іншу позицію, заявивши, що присутність пристрою в Нью-Йорку наголошує на тому, що він назвав “мілітаризацією поліції”.
Він сказав, що собаки-роботи нагадують тих, що були показані в епізоді “Metalhead” з серіалу “Чорне дзеркало”.
“У той час, коли у нас повинно бути більше поліцейських на вулиці, щоб будувати відносини з жителями, вони фактично рухаються в іншому напрямку, намагаючись замінити їх роботами”, — сказав він.
Представник мера міста Білл Нейдхардт сказав, що він “радий, що Digidog був знищений”. “Це страшно, відштовхує і посилає невірний сигнал жителям Нью-Йорка”, — сказав Нейдхардт.
Міллер сказав, що поліцейське управління використовувало роботів для реагування на небезпечні ситуації протягом майже 50 років. Наприклад, сапери використовують пристрої, схожі на невеликі танки, для знешкодження або транспортування вибухових речовин.
За словами Міллера, завдяки своїм чотирьом “лапам” пристрій Boston Dynamics був більш маневреним, ніж роботи, які традиційно використовувалися поліцією. За його словами, працювати з роботом Boston Dynamics дешевше, а його якість відеозапису краще, ніж у старих роботів.
За словами Міллера, пристрій було використано близько півдюжини разів з тих пір, як департамент придбав його в серпні минулого року, у тому числі при барикадах і захопленні заручників. Він сказав, що одного разу він доставив їжу заручникам під час вторгнення в будинок в Квінсі.
Він допустив можливість того, що Digidog може повернутися, заявивши, що департамент може вирішити, що це більш ефективно, ніж інші подібні пристрої.
Виконавчий директор Boston Dynamics Майкл Перрі сказав в інтерв’ю цього місяця, що приблизно 500 роботів-собак, які працюють в польових умовах по всьому світу, більшість використовуються комунальними підприємствами, на будівельних майданчиках або в інших комерційних умовах, пов’язаних з небезпечними ситуаціями. Він сказав: роботи компанії “не призначені для використання як зброї, заподіяння шкоди або залякування людей або тварин”.
* * *


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме