"Підтримати"
Новини
Всі новини

Реформа шкільного харчування: МОЗ опублікував техкарти нових, корисних та смачниї страв

Як пояснили LIGA.Life в пресслужбі Євгена Клопотенка, техкарти - це ще не меню, а тільки рецептури страв, які в нього входять та технології їх приготування.

У вільному доступі з’явилися технологічні карти для страв, які будь-яка школа може використовувати під час складання оновленого шкільного меню, пише пресслужба Міністерства охорони здоров'я. 
"Найбільший плюс – те, що їх не потрібно повторно погоджувати. Страви та вироби з технологічних карт можна вносити до будь-якого сезонного меню, зокрема і зимового", – повідомляється на сайті МОЗ.
Над наповненням матеріалів працював Євген Клопотенко з командою соціального проєкту з покращення культури харчування Cult Food, додають у пресслужбі відомства.
"Наразі МОЗ проводить останні прорахунки відповідності меню новин нормам (КБЖУ на день/тиждень/4 тижні) та очікуємо, що за тиждень опублікує і його", – йдеться в повідомленні.

Завантажити техкарти можна тут.

Шаблон технологічних карт розробляли спеціалісти Національного інституту харчових технологій. 
Повідомляється, що усі технологічні карти пройшли експертизу в Державній установі "Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України", а Держпродспоживслужба видала на них висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
В документах наведено всі необхідні розрахунки (брутто/нетто, енергетична цінність тощо), зазначені процеси приготування та температурні режими. Також є технологічні карти на безглютенові страви та інструкції, як таку їжу готувати, пише пресслужба.
Українські школи мають перейти на нові норми харчування з 1 січня 2022 року.
МОН пропонує розтягнути у часі впровадження нових норм харчування у школах.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме