"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні практично немає справжньої рослинної олії: це не ринок, а "просто смітник"

Близько 70-80% оливкової олії, яку продають на ринках в Україні, є підробкою. В інтернет-магазинах фальсифікату оливкової олії ще більше, "там просто смітник". Про це в ексклюзивному коментарі Obozrevatel розповів виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов. Покупців обманюють як щодо складу продукту, так і його якості, – додав він.

За словами експерта, з усіх видів олії саме оливкову підробляють найчастіше. Наприклад, "коли пишуть Extra Virgin Oil, за фактом це звичайна оливкова олія", – сказав він.
Несміянов попередив, що металеві банки оливкової олії ємністю 1 і 5 літри, які продають по 110-130 і 310-350 гривень відповідно, в більшості випадків є підробкою. "Це або не оливкова олія взагалі, або якийсь ширпотреб", – заявив він.
У цьому контексті Несміянов назвав найпопулярніший спосіб підробки оливкової олії: фактично це соняшникова олія із смаковими добавками, безпеку яких ніхто не може гарантувати.
Експерт додав, що іноді на ринку можна зустріти справжню італійську оливкову олію, але вона може виявитися простроченою. Зокрема, це показала нещодавня перевірка, організована Союзом на столичному ринку "Юність".
"Востаннє ми проводили перевірку на ринку "Юність", там є кілька точок з оливковою олією. Ми знайшли там італійську олію, прострочену на місяць. Дорога, погано продається", – зауважив він.
Водночас експерт заявив, що в інтернеті ситуація набагато гірша. А все тому що немає контролю.
"Найчастіше підроблену олію продають в інтернеті. Там маса як зіпсованого товару, так і підробленого. Там просто смітник. Ніякого контролю, ніхто ні за що не відповідає", – сказав він.
За словами Несміянова, покупцеві потрібно звертати увагу на маркування, зокрема, на наявність тексту українською мовою. "Якщо його немає, то я розумію, що це не контрабанда – це олія, розлита в підвалах України".
"У супермаркетах я такого товару не бачив, а на базарах бачу цю олію скрізь. Але контролюючі органи цим не займаються, нікому діла до цього немає", – підсумував експерт.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини