"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Європі все частіше відмовляються від покупки власного житла: дуже дорого

За даними Міжнародного інформаційного агентства Anadolu Agency, все більше європейців втрачають надію придбати будь-коли власне житло.

Пандемія посилила стурбованість з приводу соціальної нерівності, фінансової нестабільності та політичної поляризації. За останні роки все більше європейців потрапляють у пастку занадто високо орендної плати, а зростання цін на первинну і вторинну нерухомість в деяких країнах досягло рекордної позначки.
За даними Євростату, з 2010 року ціни на житло в країнах ЄС зросли на 30,9%. У першому кварталі цього року на зростання вплинула, зокрема, пандемія.
Показник першого кварталу виявився найвищим з середини 2007 року.

Ось наскільки виросли ціни:
Люксембург - зростання на 17%;
Данія - 15,3%;
Чехія - 11,9%;
Нідерланди - 11,3%;
Німеччина - 9,4%;
Бельгія - 6,7%;
Франція - 5,5%.
Європейський центральний банк зазначив, що в минулому році на частку Німеччини, Франції та Нідерландів довелося майже три чверті загального приросту цін в Європі.
Аналітики кажуть, що нестача житла, приплив іммігрантів, низькі процентні ставки, накопичення заощаджень, спровокованих пандемією, і стрімке зростання дистанційної роботи ще більше прискорили тенденцію до зростання цін на житло.
Деякі країни, зокрема Ірландія, також підвищили податки, страхуючи нерухомість від інвесторів з Росії та Азії.
Тим часом події, пов'язані із заборгованістю китайської Evergrande Group, нагадали про те, наскільки важко «приручити ринок нерухомості». Китайські лідери намагаються стримати зростання цін, побоюючись, що це може завдати шкоди всій фінансовій системі.
Індекс цін на житлову нерухомість Австрійського національного банку за останнє десятиліття зріс удвічі. У той час як OeNB попереджає про «перегрів на ринку нерухомості», середня ціна квадратного метра квартир в Відні перевищила 5 248 євро.
Ціни на нерухомість в столиці Берліні за 10 років виросли на 148%. Середня ціна на житло в Німеччині, включаючи додаткові витрати, становить близько 500 тисяч доларів.
Ціни на житло в Швеції виросли в середньому на 14% за останні 12 місяців. Середня ціна особняка в Стокгольмі становить 8,5 мільйона крон (830 тисяч євро), а для покупки квартири доведеться заплатити 4,7 мільйона крон (470 тисяч євро).
У Швейцарії індекс цін на житло виріс до 144,69 в першому кварталі цього року, що на 8% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Головні проблеми ринку - різке скорочення будівництва і швидке зростання попиту. У деяких елітних регіонах ціни за квадратний метр перевищують 36 000 швейцарських франків (38 678 доларів).
Ціна на середню квартиру в Великобританії з 2010 року зросла на 60%, а в Лондоні - на 80%.
Ціни на нерухомість у Франції за 10 років виросли в середньому на 22%, а вартість квадратного метра в Парижі перевищила 10 тисяч євро (11 593 долара).


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини