"Підтримати"
Новини
Всі новини

Путін заявив, що українська ГТС "просто лусне", але він бреше

Володимир Путін заявив, що Росія відправляє в Європу стільки газу, скільки просять партнери. Однак збільшувати транзит через Україну “небезпечно”, так як нібито “знос труби там становить 80%” і вона може “луснути”, пише УНН з посиланням на його виступ на пленарному засіданні форуму “Російський енергетичний тиждень” який зараз проходить у російській столиці. Але це твердження - чиста брехня, стверджує Генеральний директор ТОВ “Оператор ГТС України” Сергій Макогон. 

“Я вам уже сказав, що зношеність газотранспортної системи України складає, ну, за різними підрахунками, десь 80-85%”, — сказав президент.
За словами Путіна, “Газпром” вже збільшив поставки газу в Європу на 10%, а в цілому РФ — на 15%. При цьому президент заявив, що “Газпром” зацікавлений в довгострокових контрактах з ЄС, хоча втрачає в ціні щодо цін на спотовому ринку.
“Там більше збільшувати-то не можна. Нам усі натякають: збільште ще поставки через Україну. Небезпечно збільшувати. Там десятиліттями не ремонтувалася ГТС. Там, може бути, якщо тиск збільшиш, вона лусне взагалі. Європа зовсім позбудеться цього маршруту”, — вирішив заявити він.
Твердження ж, що РФ будувала трубопроводи “Північний потік-1”, “Північний потік-2” і “Турецький потік”, щоб обійти Україну президент назвав “нісенітницею рівня на вербі груші”.
За словами Путіна, після минулої зими багато європейських країн не стали заповнювати запаси газу перед новим сезоном, сподівалися на спотові поставки і тим самим прискорили зростання цін.
“Зростання цін на газ в Європі стало наслідком дефіциту електроенергії, а не навпаки. І не потрібно, що називається, перекладати з хворої голови на здорову, як у нас кажуть і як намагаються робити деякі наші партнери”, — сказав він. 
За його словами, європейські країни нібито “просто прикривають свої власні помилки”.
“До речі кажучи, ми бачимо всякі спекуляції на тему газотранспортної системи України, про постачання через неї. Хотів би тут теж відзначити, наші контрактні зобов’язання щодо постачання через ГТС України — 40 мільярдів кубічних метрів газу на рік. За дев’ять місяців поточного року „Газпром“ збільшив ці поставки більш ніж на вісім відсотків”, — сказав президент Росії на нараді з питань енергетики.
Але ці заяви Путіна, щодо “зношеності” газотранспортної системи України, не відповідає дійсності, тобто - чиста брехня. Про це заявили в пресслужбі Оператора ГТС України. 
“Інформація, озвучена президентом РФ щодо „зношеності“ газотранспортної системи України, не відповідає дійсності”, — заявили в ОГТСУ.

У пресслужбі зазначили, що раніше подібні тези коментував Генеральний директор ТОВ “Оператор ГТС України” Сергій Макогон.
Так, за словами Макогона, Оператор проводить масштабну програму модернізації ГТС. Зокрема, у цьому році було профінансовано майже 4,6 млрд грн на ремонти, діагностику, технічне обслуговування та капітальні інвестиції.
Також будуються дві нові компресорні станції — “Бар” та “Яготин”, ще вісім планується закінчити до 2025 року. План розвитку ОГТСУ передбачає інвестиції у обсязі 1,5 млрд доларів у наступні 10 років, заявив директор ОГТС 11 жовтня.
“Нажаль статистика інцидентів підказує, що російським колегам теж слід збільшити інвестиції у підтримку власної ГТС. Північний потік — це лише незначно частина російської ГТС, яка потребує щоденної уваги. Тому кошти, що були витрачені на надлишковий Північний Потік 2, можна було б витратити на оновлення російської ГТС”, — написав Макогон.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини