"Підтримати"
Новини
Всі новини

Нафтогаз і міста України зафіксували тарифи, ГТС готується до реверсу, а Европа просить у Росії вугілля

Уряд, НАК “Нафтогаз України” та Асоціація міст України підписали Меморандум про “взаєморозуміння”, який повинен врегулювати проблемні питання у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Документ підписали під час засідання Конгресу засідання Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові України, передає УНН.

Під час засідання прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що в основі цього меморандуму лежить домовленість про те, що місцева влада не буде підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні порівняно з попереднім.
Підписання меморандуму є одним з п’яти ключових питань, які анонсував Шмигаль для стабілізації тарифного питання під час опалювального сезону.
27 вересня Кабінет міністрів замінив членів правління НАК “Нафтогаз України”, призначивши чотирьох виконувачів обов’язків членів правління. Також уряд “тимчасово бере на себе функції наглядової ради компанії”.
Зазначимо, що у Кабміні за трохи більше, ніж два тижні до офіційного старту опалювального сезону заявили, що “жодної підстави підвищувати тарифи для населення немає та не буде”. А також додали, що “зависокі тарифи — це свідчення неспроможності на місцях”.
Зокрема, в Україні очікують, що середній розмір субсидії в опалювальному сезоні 2021-2022 становитиме близько 2 тис. грн.
* * *
Оператор ГТС України готується до роботи в режимі обмеженого транзиту, що вимагатиме роботи ГТС в більш складному реверсному режимі. Це дозволить транспортувати газ з Заходу України у Центр та на Схід для його постачання кінцевим споживачам. Про це повідомили в управлінні комунікацій ОГТСУ. https://tsoua.com/
Оператор ОГТСУ зазначає, що не є постачальником газу та не займається імпортом газу в Україну.
Водночас, завданням ОГТСУ є сприяння достатній кількості диверсифікованих маршрутів для імпорту необхідних обсягів газу на територію України.
“Уникнути дефіциту газу у лютому-березні можливо за наявності достатніх обсягів газу в українських ПСГ. І це завдання — постачальників, зокрема Нафтогазу, створити достатні обсяги газу у сховищах”, — заявили в ОГТСУ.
“Зі свого боку ми готуємося до роботи в режимі обмеженого транзиту, що вимагатиме роботи ГТС в більш складному реверсному режимі роботи. Це дозволить транспортувати газ з Заходу України у Центр та на Схід для його постачання кінцевим споживачам”, — повідомили в управлінні комунікацій.
Зазначається, що ОГТСУ підтримує балансування газотранспортної системи і необхідний рівень тиску завдяки врівноваженню обсягів газу, які заходять до магістральних газопроводів і виходять протягом доби.
Належний тиск в ГТС підтримується компресорними станціями, газ при цьому може бути не транзитований, а з підземних сховищ газу (в зимовий період), газ власного видобутку та імпортований.
В ОГТСУ заявили, що оператор готовий до опалювального сезону технічно та організаційно в межах своєї діяльності та відповідальності за законом як основна інфраструктура ринку газу країни.
“Проте з урахуванням рекордних цін на газ у Європі для ОГТСУ значним ризиком є підготовка інших учасників ринку та їх рівень розрахунків за газ. Наразі борги тільки перед Оператором ГТС складають приблизно 9 млрд грн. Подальше зростання заборгованості може критично позначитись на фінансовому стані оператора”, — додали в управлінні комунікацій.
28 вересня ціна на газ в Європі на відкритті торгів вперше в історії перевищила 1000 доларів за 1 тис. куб. м.
Водночас, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд виступає гарантом того, що для побутових споживачів України ціна на газ не зміниться і буде лишатись згідно з підписаним річним контрактом 7,96 грн попри зростання цін на ринку в Європі.
* * *
А Європа тим часом потерпає від дефіциту палива: просять додаткове вугілля в Росії.
Складності викликані тим, що напередодні зими європейські газосховища заповнені лише частково, а поновлювані джерела енергії не в змозі задовольнити попит. Наближення опалювального сезону підсилює потребу в енергоносіях з Росії, пише Bloomberg. https://www.bloomberg.com/
“Якщо всі європейські комунальні служби перейдуть на вугілля, це призведе до величезного сплеску попиту на вугілля, який Росія сама не зможе забезпечити в такий короткий термін, — підкреслила головний аналітик Wood Mackenzie Ltd. в Х’юстоні Наташа Тюріна. — Для цього будуть потрібні поставки і з інших країн, наприклад, з США, але ситуація там аналогічна ситуації в інших країнах”.
Залежність країн Європи від викопного палива для підтримки роботи своєї економіки також значно ускладнює переговори щодо критично важливих кліматичних питань, оскільки до зустрічі COP26 у Глазго залишається всього декілька тижнів.
Як повідомляє агентство, представники Уральської гірничо-металургійна компанії і Сибірської вугільної енергетичної компанії відмовилися від коментарів.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини