"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Гаазі розпочнуться слухання про захоплення українських кораблів у Керченській протоці

Нічого не забуте і справа рухається. 11 жовтня Арбітражний суд в Гаазі почне призупинені на час слухання по юрисдикції в справі України проти Росії щодо незаконного захоплення українських кораблів і моряків в Керченській протоці. Про це повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

“11 жовтня Арбітражний трибунал розпочне слухання щодо юрисдикції у справі України проти Росії стосовно незаконного захоплення у листопаді 2018 року трьох українських суден „Нікополь“, „Бердянськ“ і „Яни-Капу“ та 24 українських моряків — військовослужбовців ВМС ЗС України”, — написав Кулеба.
За словами Кулеби, справа дуже важлива для України.
"Ми доводимо протиправність поведінки РФ по відношенню до нашої держави, незаконність затримання і утримання українських військових кораблів та протиправного судилища проти наших моряків, які 9 місяців провели в російській тюрмі", - зазначив міністр.
Справа також визначальна для світу, оскільки Україна доводить фактами і юридичними позиціями, що абсолютний імунітет військових кораблів є основоположним принципом і обов’язком згідно з міжнародним морським правом, має дотримуватись всіма країнами, а його порушення караються, додав Кулеба.
"Я впевнений, що за нашим позовом Росія буде притягнута до відповідальності, скільки б часу це не зайняло. Ефективна робота МЗС у міжнародних судах — це інструмент встановлення справедливості та ще один важіль тиску на Москву", - резюмував міністр.
Президент України Володимир Зеленський затвердив склад делегації для участі у слуханнях Арбітражного трибуналу у справі України проти Росії щодо затримання українських військово-морських суден та членів їхніх екіпажів. Про це повідомляється на сайті глави держави.
Зокрема, Главою делегації і агентом України стала директор Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України Оксана Золотарьова.
До складу делегації увійшли представник України при ЄС, заступник агента України Всеволод Ченцов, помічник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України з правової роботи — начальник юридичної служби Леонід Залюбовський, заступник директора департаменту — начальник відділу міжнародних спорів Департаменту міжнародного права МЗС Андрій Пасічник, начальник штабу — заступник командувача ВМС ЗСУ Андрій Тарасов.
“Дозволити главі делегації залучати в установленому порядку для забезпечення роботи делегації України представників державних органів адвокатів, радників, експертів і технічних працівників. Главі делегації здійснювати із залученням представників державних органів підготовку та подання процесуальних документів, позиційних, доказових та інших матеріалів, необхідних для розгляду справи України проти Російської Федерації щодо затримання українських військово-морських суден та членів їхніх екіпажів”, — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо

25 листопада 2018 року Російською Федерацією в Чорному морі було захоплено 3 українських військово-морських судна “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу” та 24 членів їхніх екіпажів, які здійснювали мирний прохід з порту Одеси до порту Бердянськ.
Згодом, Україна отримала перший процедурний наказ Арбітражного Трибуналу у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів (Україна проти Російської Федерації) за Конвенцією ООН з морського права.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини