"Підтримати"
Новини
Всі новини

Молодь не хоче бути технарями, і це вбиває нашу економіку

У 2021 році кількість абітурієнтів, які подали заявки на навчання технічних спеціальностей, скоротилася вдвічі. Через п'ять років це може критично посилити існуючий дефіцит фахівців серед "блакитних комірців" в Україні. Про це свідчать результати опитування на порталі "OLX Робота", повідомляється в статті УНІАН.

"Найпопулярнішими спеціальностями серед українських абітурієнтів, за даними OLX, в цьому році стали факультети" Філологія "та" Юриспруденція ". У той же час, професійно-технічна освіта зацікавило вдвічі менше молодих українців, ніж в минулому році - вітчизняні політехнічні інститути, коледжі і технікуми отримали всього 35 тисяч заявок проти 63 тисяч у 2020 році ", - повідомили в компанії.
За прогнозом аналітиків OLX, через п'ять років це може критично посилити існуючий дефіцит фахівців серед "блакитних комірців", а двоє з трьох випускників будуть змушені вчитися знову і шукати себе в новій професії.
При цьому, найбільш привабливими для роботи випускникам здаються сфера торгівлі (за цей варіант проголосували 18% респондентів), барно-ресторанна сфера (17%), IT і телеком (11%), а також сфера маркетингу, реклами, дизайну або SMM (10 %).
Найменше українська молодь бачить себе в науці - всього 0,33 відсотка абітурієнтів хотіли б в майбутньому проводити наукові дослідження і вчити підростаюче покоління, а також в авіації і військовій справі - за кожен з цих варіантів віддали свої голоси за 0,58 відсотків респондентів.
Подібна тенденція вже в найближчому майбутньому загрожує нестачею працівників вітчизняних промислових підприємств, які складають основу економіки України.
Для вирішення проблем, що накопичилися українські промпідприємства неодноразово зверталися до Міністерства освіти і науки з проханнями і пропозиціями збільшити кількість бюджетних місць на недостатньо затребуваних серед абітурієнтів спеціальностей. Крім цього, вони самостійно роблять кроки по популяризації технічних спеціальностей серед населення, всіляко заохочують зацікавлених в цих професіях громадян в подальшому навчанні і розвитку, укладають програми співпраці з вищими навчальними закладами, запрошують студентів до себе на практику, а також заохочують своїх співробітників проходити курси підвищення кваліфікації.
Однак без активної участі в цьому процесі держави, якому слід надати системну підтримку стратегічно важливих галузей, які відчувають дефіцит кадрів, сприяти популяризації інженерних і технічних спеціальностей серед населення і провести комплексну реформу вітчизняної системи освіти, кроків, що вживаються бізнесом, недостатньо.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме