"Підтримати"
Новини
Всі новини

Таліби вже смакують владу: підкорення Панджшеру, етнічні чистки, заборони жінкам

Таліби підкорили останню провінцію Афганістану, формують новий уряд і посилюють політику по відношенню до жінок. Про це заступник голови комісії Талібану з культури Ахмадулла Васик заявив виданню The Guardian.

Бунтівним жителям Панджшеру, а це в основному таджики, таліби дали три дні, щоб покинути свої будинки. Люди їдуть з Афганістану, на дорогах непереборні короки. Але є й ті, хто йде в гори і приєднується до сил опору, щоб вести проти талібів партизанську війну.
Не згодним з новою владою у всіх провінціях і в містах, таліби теж поки ще дають можливість виїхати. Аеропорт Кабула знову працює. Тисячі сімей залишають Афганістан, оскільки не вірять в якісь демократичні послаблення і в те, що таліби хоч трохи зміняться.
Жінкам вже практично заборонено виходити з дому і заборонено займатися спортом.
"Я не думаю, що жінкам буде дозволено грати в крикет, тому що їм не обов'язково грати в крикет. Вони можуть зіткнутися з ситуацією, коли їх обличчя і тіло не будуть закриті. Це ера ЗМІ, будуть з'являтися фото і відео, а люди будуть їх дивитися. Іслам і Ісламський Емірат не дозволяють жінкам грати в крикет або займатися спортом", - заявив Ахмадулла Васик.
Васик також заявив, що уряд не піде на компроміси в цьому питанні і не зрадить "ісламські цінності". За його словами, жінки мають право виходити на вулицю тільки по необхідності, а спорт необхідністю не є.
Вчитися ще поки дозволено, однак тільки в нікабі і тільки в особливих приміщеннях університетів, відведених спеціально для жінок. Якщо додаткового приміщення немає, аудиторію повинна розділяти завіса. Викладати жінкам мають право тільки жінки або старі, тихі чоловіки.
Самотніх жінок, які не хочуть виходити заміж за тих, за кого наказують священики, карають.
Керівники Талібану все ще не сформували уряд. Про те, що він має відображати етнічне розмаїття країни і враховувати гендерний аспект, вони вважають за краще поки мовчати, не дивлячись на попередження і навіть ультиматуми від країн великої сімки.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини