"Підтримати"
Новини
Всі новини

Афганських дівчат - спортсменок, футболісток і робототехників - успішно евакуювали

З Афганістану евакуювали футболісток збірної, дівчаток-спортсменок зі школи-інтернату, а також дівчат з афганської команди з робототехніки. Співзасновник школи Шабана Басидж-Расіх повідомила, що всього вивезли 250 дівчат. Про це повідомляють CNN і Міжнародна федерація асоціацій професійних футболістів (FIFPro).

Всіх спортсменок жіночої збірної Афганістану з футболу евакуювали рейсом з Кабула до Австралії.

Учениць і співробітників єдиною в Афганістані школи-інтернату для дівчаток SOLA, розташованої в Кабулі, вивезли в Руанду.

* * *

Дев'ять учасниць команди робототехніки Afghan Girls Robotic Team і їх 25-річну вчительку евакуювали в Катар, а потім частину команди доставили в Мексику.

Марта Дельгадо, заступник міністра закордонних справ Мексики по багатосторонніх відносин і прав людини, повідомила:

«Наслідуючи традиції солідарності і феміністської зовнішній політиці мексиканського уряду, ми доклали чимало дипломатичних зусиль для створення безпечного проходу, який дозволив би нам доставити їх в Мексику. Ми надаємо їм найтепліший прийом», - сказав вона.

У дівчат буде гуманітарна віза на термін до 180 днів, після чого у них може бути можливість продовження. Одна з неназваних з міркувань безпеки установ Мексики безкоштовно запропонувала членам команди житло, їжу та основні послуги.

«Ми дуже щасливі бути тут, і для нас велика честь, що уряд Мексики вшанував нас тим, що врятував наші життя. Відтепер у нас будуть можливості для багатьох інших досягнень в нашому житті і, таким чином, ми будемо частиною боротьби за краще життя», - заявила на прес-конференції член команди Фатемі Кадерян.

Команда привернула увагу всього світу в 2017 році після того, як їм двічі відмовляли у в'їзді до Сполучених Штатів для участі в змаганнях з робототехніки, поки не втрутився колишній президент Дональд Трамп. 
Команда отримала визнання за створення вентиляторів з використаних автомобільних запчастин для догляду за пацієнтами з Covid-19.

* * *

Таліби попросили жінок не виходити з дому, обіцяють, що це тимчасово «з міркувань безпеки». Вони пояснюють це тим, що чоловіки поки не готові бачити жінок на вулицях, можуть бути конфлікти, потрібно впорядкувати правила на основі Шаріату і донести ці нові правила до кожного талібу.

Багато жінок через це розпорядження не можуть потрапити на роботу, не мають можливості сходити в магазин або на ринок за продуктами, а якби й могли - у них немає грошей, тому що вони зараз не отримують зарплату.

У країні назріває гуманітарна катастрофа.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини