"Підтримати"
Новини
Всі новини

Справи морські: Україна купила криголам і разом з Британією будуватиме військові кораблі

Представники оборонних відомств України і Великобританії узгодили перехід до практичної площини виконання меморандуму про реалізацію проектів морського партнерства, яке серед іншого передбачає спільне будівництво кораблів. Про це в середу, 25 серпня, повідомляє прес-служба Міноборони України.

"Документ, зокрема, передбачає спільне проектування і будівництво військових кораблів в Україні та Великобританії, а також будівництво інфраструктури ВМС України на загальну суму 1,7 млрд фунтів стерлінгів", - повідомляє Міністерство оборони України.
Відзначається, що реалізація проектів почнеться після укладення Рамкової угоди між урядами строком до восьми років.
Сторони також обговорили основні кількісні та якісні показники та етапи реалізації домовленостей.
"Досягнуті домовленості - ще один крок у розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Сполученим Королівством для розвитку можливостей українського флоту в Чорному і Азовському морях", - підкреслюють в Міноборони.
Меморандум про реалізацію проектів морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства і ВМС України було підписано 21 червня 2021 року в Одесі.
Перед цим ЗМІ повідомляли, що Україна купить у Британії два бойових кораблі. Йшлося про два тральщики типу Sandown з дев'яти, які має Лондон.
* * *
Українська і британська сторони підписали акт про покупку Україною криголама James Clark Ross (Джеймс Кларк Росс). Про це повідомляє Національний антарктичний центр. Акт про покупку James Clark Ross підписали НАНЦ і установа Дослідження та інновації, до складу якого входить Британська антарктична служба.

Після переоформлення всіх необхідних документів судно вже під українським прапором зможе відправитися з Данії (де воно зараз базується) в Україні.
Планується, що криголам прийде до Одеси на початку осені цього року.
За словами директора НАНЦ Євгена Дикого, для України придбання криголама відкриває безліч нових можливостей. Крім антарктичних досліджень, James Clark Ross планують використовувати для вивчення Південного океану, а в подальшому - Арктики.
"А ще для нас цей криголам має цінність як символ, адже саме він привіз першу українську антарктичну експедицію на колишню британську станцію "Фарадей" - зараз нашу "Академік Вернадський" - в 1996 році", - сказав Дикий.

Довідка

RRS James Clark Ross (JCR) - морське дослідницьке судно для біологічних, океанографічних і геофізичних круїзів. Він оснащений набором лабораторій і лебедочних систем, які дозволяють розміщувати наукове обладнання на кормі або на міделі. Корабель має надзвичайно низький рівень шуму, що дозволяє використовувати чутливе акустичне обладнання. Криголам James Clark Ross побудувала компанія Swan Hunter Shipbuilders в Уолсенд. У 1990 році його урочисто спустили на воду за участю королеви Великобританії.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме