"Підтримати"
Новини
Всі новини

Львівські медики роблять унікальні операції: врятували малюка та 20-річного хлопця

Шестирічний Михайло із Закарпаття отримав численні травми після ДТП і втратив можливість самостійно дихати, а також говорити. Однак львівські медики під керівництвом польського професора Ярослава Шидловського провели унікальну операцію і врятували йому життя. Як пише ТСН, операція отримала назву "біблійна".

"Як з Адама взяли ребро і створив Єву, так взяли хрящ з ребра хлопчика і через зовнішній розріз на шиї ввели в місце рубця. Просвіт для дихання істотно збільшився", - розповів завідувач ЛОР відділення лікарні Охматдит Федір Юрочко.
За словами матері хлопчика, минулої зими вона з сином потрапила в ДТП.
"Він навіть не дихав, поки ми чекали "швидку", треба було робити щось. Я робила штучне дихання. Я не вміла це робити, я робила 2 качка, 1 вдих, машинально", - розповіла Вікторія Панющік.
В результаті аварії у Міші було розірване легке, поламані руки і кістки черепа, втрата слуху і параліч особи. Він три тижні пробув у реанімації на апараті ШВЛ. Через це у нього на гортані утворився рубець, який стягнув голосові зв'язки.
Перший тиждень після операції дитина була в медикаментозному сні. Через два місяці після цього він добре говорить і повноцінно дихає.

* * *

Також медики Львівської лікарні швидкої медичної допомоги першими в Україні провели складну поєднану ортогнатичному-артропластіческую операцію по реконструкції особи. Нову щелепу юнакові лікарі формували протягом 12 годин. Про це в Фейсбуці повідомила лікарня швидкої медичної допомоги Львова.

Пацієнт - двадцятирічний юнак, в п'ятирічному віці потрапив в ДТП і отримав складні переломи нижніх кінцівок і нейротравму. Лікарі тоді, на жаль, йому не діагностували ще однієї травми - перелому нижньої щелепи. Через це вже через кілька років він просто не міг широко відкрити рот, йому було важко жувати, погано спати вночі.
У львівську лікарню швидкої допомоги хлопець звернувся з ускладненнями після невдалого попереднього лікування. Діагноз - деформуючий остеартроза лівої і кістковий анкілоз правого суглобової головки. Простими словами - давня травма призвела до хронічного захворювання суглобів з практично повною їх нерухомістю. Після попередньої консультації провели ортодонтичну підготовку до складної операції. Виготовили ортогнатіческій план в лабораторії Eurosplint і протези індивідуальних суглобів.
"12 годин команда медиків проводила складне поєднане хірургічне втручання: бімаксілярную ортогнатіі з геніопластікой і артропластику скронево-нижньощелепних суглобів. Їх мета - повернути щелепи в правильне положення і відновити деформовані суглоби! Для цього фахівці усунули розростання кісткової тканини, яке заважало при відкриванні рота, розмістили спочатку скронево-нижньощелепних суглоби, потім вперед висунули верхню щелепу і підборіддя ", - наголошується в повідомленні.
Зараз хлопець на реабілітації, однак позитивний результат, як говориться, у наявності.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини