"Підтримати"
Новини
Всі новини

«Асоційоване тріо» та ЕС: перспективи європейського вибору України, Грузії та Молдови

Лідери «Асоційованого тріо» - України, Грузії та Молдови - та президент Європейської ради Шарль Мішель зустрілися в Грузії. У декларації за підсумками зустрічі сторони зазначили, що вступ до Європейського Союзу є метою, яка об’єднує три держави. Європейська інтеграція не має альтернативи для «Асоційованого тріо», і ніхто не зможе вплинути на цей вибір. Міністри закордонних справ України, Грузії і Молдови 17 травня підписали меморандум про створення "Асоційованого тріо" задля спільної успішної євроінтеграції трьох країн, повідомляє Укрінформ.

Президент Володимир Зеленський вважає, що першим кроком на шляху до членства України, Грузії та Молдови в Європейському Союзі має стати визнання європейської перспективи трьох держав відповідно до статті 49 Договору про ЄС. Про це він сказав представникам ЗМІ після схвалення лідерами Асоційованого тріо декларації Батумського саміту:
"Ми гадаємо, що першим кроком на шляху до членства має стати визнання європейської перспективи наших держав відповідно до статті 49 Договору про ЄС. Україна істотно просунулася на цьому шляху, уже зафіксувавши підтримку кількох держав. Я також запропонував президенту Євроради Шарлю Мішелю винести питання європейської перспективи на розгляд Європейської Ради", - заявив Зеленський.
Україна, Молдова і Грузія мали спільне минуле з Російською Федерацією, але своє майбутнє члени "Асоційованого тріо" хочуть будувати з Європою, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у відеозверенні у Фейсбуці за підсумками зустрічі лідерів країн «Асоційованого тріо».
"Асоційоване тріо" - це, по суті, відрізання трьох наших країн від "русского міра", від усіх оцих концепцій "єдіного народа". У нас дійсно було спільне минуле з Російською Федерацією, але спільне майбутнє у нас буде з іншими країнами, не з Росією", - сказав Кулеба.
Він додав, що Росія, на жаль, себе дискредитувала, тому не можна їй вірити.
"Ми маємо будувати з нею відносини, тому що вона залишається політичною реальністю, ми маємо дбати про свою безпеку, але майбутнє України, Молдови і Грузії знаходиться в Європі. Це ключовий елемент, це віха - вперше три країни спільно про це заявили в Батумі і будуть спільно рухатися до цієї мети", - акцентував міністр.
* * *
Натомість, президент Європейської ради Шарль Мішель під час міжнародної конференції у Батумі в ході виступу на сесії «Три держави – один вибір: Грузія, Молдова й Україна у русі» наголосив на важливості реформ для України, Грузії й Молдови - та запропонував їм визначити конкурентні ключові показники на цьому шляху, повідомляє Укрінформ.
«Ми вітаємо ініціативу «Тріо», яка має на меті посилити координацію між асоційованими партнерами та ЄС, що може сприяти обміну кращим досвідом у реформах та імплементації ширшого порядку денного заради майбутнього кожної з країн… Дозвольте мені зробити одну пропозицію. Чому б не визначити певні конкурентні віхи у ключових реформах? Це могло б надати додатковий імпульс у реформах, збільшити взаємну підтримку серед партнерів і допомогти вам досягти якомога ближчих зв’язків з ЄС», - сказав Мішель.
Він зауважив, що сьогоднішня зустріч лідерів України, Грузії та Молдови є важливою віхою, що свідчить про особливі зв’язки, які поєднують ЄС з його асоційованими партнерами.
«Я переконаний, що «Східне партнерство» є локомотивом для трансформації, для заможності та зростання. Воно є потужним символом відкритості, взаємної довіри та співробітництва. Протягом усього одного покоління незалежності дистанція між вашими суспільствами і ЄС скоротилася безпрецедентно. ЄС був і залишається вашим найвідданішим партнером у досягненні більшої демократії, стабільності та заможності, і передусім, блага для народів ваших країн», - наголосив Мішель.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини