"Підтримати"
Новини
Всі новини

Збройний конфлікт на Донбасі: жертвами катувань стали 4 тисячі людей

Під час збройного конфлікту на Сході України жертвами насилля стали стали близько 4 тисячі затриманих з обох воюючих сторін. Близько 2 500 випадків катування зафіксовано з боку озброєних груп на території, яка контролюється самопроголошеними “республіками”. Про це йдеться у новій доповіді ООН з прав людини, передає УНН.

“У період з 2014 до 2021 рік жертвами катування і жорстокого поводження стали близько 4 000 затриманих у зв’язку з конфліктом (приблизно 3 400 чоловіків і близько 600 жінок), включно з приблизно 340 жертвами сексуального насильства”, — йдеться у доповіді.
Зазначається, що приблизно 1 500 випадків були вчинені державними діячами і близько 2 500 — озброєними групами та іншими акторами на території, яка контролюється самопроголошеними “республіками”.
У доповіді підкреслюється, що як на території, яка контролюється українською владою, так і на території, яка контролюється самопроголошеними “республіками”, катування і жорстоке поводження, включно із сексуальним насильством, пов’язаним із конфліктом, застосовувалися, щоб змусити жертв зізнатися чи надати інформацію, а також для приниження і залякування, вимагання грошей і майна.
Зокрема, з боку українських державних структур, найчастіше порушення здійснювалися Службою безпеки України (СБУ), а також добровольчими батальйонами на початкових етапах конфлікту. На території, яка контролюється самопроголошеними “республіками”, головними порушниками, які вчиняли свавільні затримання, катування і жорстоке поводження на початкових етапах конфлікту, були різні озброєні групи, а пізніше — члени “міністерств державної безпеки”.
В ООН закликали Україну “ефективно й оперативно” розслідувати справи, незалежно від належності ймовірних порушників, а також запровадити ефективні механізми правового захисту для жертв.
Також міститься заклик до самопроголошених “республік” негайно звільнити всіх свавільно затриманих осіб; поводитися з усіма особами, позбавленими волі, гуманно і відповідно до міжнародних стандартів у галузі прав людини і гуманітарного права.
Нагадаємо
За даними ООН, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, “влада” самопроголошених республік погрожує скороченням зарплат громадянам, які відмовляються отримувати громадянство Російської Федерації.
Окрім примусового отримання російського громадянства, місія ООН зафіксувала видані “місцевою владою” “укази” щодо примусового призову дорослих чоловіків для військових дій проти держави, в якій вони проживають, що не відповідає МГП.
* * *
У Донецькій області двом представникам НЗФ РФ – керівникам та організаторам підпільної в’язниці "Ізоляція" інкримінують участь у незаконних воєнізованих формуваннях, торгівлі людьми та жорстокому поводженні з цивільним населенням, яке підтримує активну проукраїнську позицію. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
Попередньо встановлено, що з 2014 року місцевий житель посідав так звану посаду "керівника центру спецоперацій" міністерства державної безпеки ДНР". В нього був "заступник", який допомагав організувати у Донецьку підпільну в’язницю.
"Разом з підлеглими учасниками НЗФ РФ вони застосовують до затриманих тортури, жорстоко знущаються над ними, катують електричним струмом, позбавляють їжі та води і утримують у нелюдських умовах", – йдеться у повідомленні.
Наразі викрито ключовий керівний склад незаконного місця позбавлення волі та основні виконавці злочинів, які там вчинялися – заочно повідомлено про підозру 15 особам. Встановлено близько 170 постраждалих.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини