"Підтримати"
Новини
Всі новини

Через резолюцію України по Криму і Донбасу, Росія покинула засідання ПА ОБСЄ

Парламентська асамблея ОБСЄ прийняла термінову резолюцію, ініційовану Україною, яка засуджує російську окупацію Криму, а також окремих районів Донецької та Луганської областей. Про це повідомив глава делегації Верховної Ради в ПА ОБСЄ Микита Потураєв, інформує Радіо Свобода.

За словами Потураєва, резолюція була прийнята «незважаючи на шалений опір російської делегації і делегацій країн, які знаходяться під впливом Росії».
Потураєв додав, що резолюція також засуджує спроби Росії, всупереч міжнародному праву, заблокувати Керченську протоку і Азовське море.
«Резолюція засуджує порушення прав людини в окупованому Криму і окремих районах Донецької та Луганської областей, а також триваючу небезпечну мілітаризацію окупованого Криму і незаконну російську паспортизацію українських громадян, які змушені перебувати в окупованих районах Донецької і Луганської областей. Прийнявши резолюцію України, ПА ОБСЄ в черговий раз висунула вимогу до Росії - саме як до ініціатора і стороні конфлікту з Україною, саме як до держави-агресора і державі-окупанту - негайно покинути окуповані українські території, і припинити зухвалі і масштабні порушення міжнародного законодавства» , - розповів Потураєв.
Він зазначив, що Росія загрожувала вийти зі складу ПА ОБСЄ, якщо ця резолюція буде прийнята, але документ все ж підтримали.
Також ПА ОБСЄ прийняла резолюцію США, в якій засуджується зростання ненависті і насильства в світі. Окремо в документі відзначено події в Білорусі. Була прийнята і резолюція, ініційована Нідерландами, в якій засуджуються злочини режиму Олександра Лукашенка.
«Тому російської та білоруської делегацій довелося покинути засідання ПА ОБСЄ», - заявив Потураєв.
Він також розповів, що новим президентом ПА ОБСЄ була обрана депутат парламенту Швеції Маргарета Цедерфельд, «яка є послідовним критиком російської неоімперською політики в країнах колишнього СРСР і агресії Росії проти Грузії і України».
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини