"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українські айтішники вже не хочуть виїжджати з країни: влада з податками потрапила в точку

22:00, 24 травень 2021
1 513

Спрощена система оподаткування стала ключовим фактором для розвитку української IT-екосистеми. Про це в інтерв'ю журналу НВ розповів Олег Рогінський, український IT- мільйонер, який проживає у США, засновник стартапу People.ai.
«Найбільше, що вже зроблено для української екосистеми, нехай і неправильно про це говорити, — система ФОПів, яка дозволяє українським інженерам мати субсидоване оподаткування. Мені здається, Україна абсолютно випадково, спотикаючись, забрела у правильну точку. Тому що інженерні сервіси та інженерні продукти входять до топ-5 експортів із України. Низьке оподаткування створило ситуацію, за якої молоді люди хочуть стати айтівцями, створюється культура, коли бути інженером — це круто. Раніше було круто бути юристом», — сказав Рогінський.
Він також додав, що інженер — можливо, єдина професія, в якій може створюватися експоненціальне зростання.
«Те, що бути інженером круто, — це факт, на якому були побудовані Кремнієва долина, Массачусетський технологічний університет і Гарвард. Це і є культура гіків. Місця на планеті, де в певний момент стало модним бути гіком, інженером, згодом виросли у технологічні екосистеми. Це дає мені надію, що Україна на правильному шляху, попереду багатьох країн в цьому плані», — заявив Рогінський.
На його думку, українські айтівці «сильні чистим талантом», але їм не вистачає досвіду.
«Коли ми наймаємо співробітників в Україні, ми беремо талановитих людей. Наші керівники команд всі зі США, тому що приходять з компаній із величезним досвідом, і ми їх комбінуємо з українськими талантами без досвіду. Так виходить швидше вирощувати професіоналів», — пояснив він тонкощі ведення бізнесу у Кремнієвій долині.
Рогінський також зазначив, що талановиті інженери більше не прагнуть виїхати з України.
«Вже ні, і знову ж таки через податки. Ми відкрили офіс у Торонто з дуже легкою імміграційною ситуацією, щоб перевозити людей з України або інших країн світу туди. З усього світу їдуть, а з України не їдуть. Ми зробили десятки пропозицій нашим людям в Україні. У нас є правило: відпрацював у нас рік у Києві та, якщо хочеш, переїжджай до Торонто. Ніхто не хоче. Ми перевезли з Сан-Франциско до Торонто більше фахівців, ніж із Києва. Люди зрозуміли, що можна заробляти добре, подорожувати і жити при цьому в Україні, платити невеликі податки і користуватися попитом», — розповів підприємець.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме