"Підтримати"
Новини
Всі новини

Гектар землі після відкриття ринку подорожчає: не поспішайте продавати свій пай

13:30, 03 травень 2021
1 064

Експерти радять українцям не поспішати з продажем своїх ділянок. Зараз вартість одного гектара землі в Україні оцінюють в 30 тис. гривень. Але ціни можуть помітно зрости після відкриття ринку - поступово до 10-15 тис. євро за гектар, як у наших найближчих сусідів. Про це пише Главком.

«З кожним роком, як видно на прикладі європейських країн, земельні ділянки ростуть в ціні. У Німеччині подекуди гектар коштує 50-60 тис. євро - такі ціни склалися за роки ринкових відносин. У найближчих наших сусідів ціна за гектар коливається від 10 до 15 тис. євро. З кожним роком ціна зростає», - зазначив заступник голови Всеукраїнського аграрного ради Денис Марчук.

Тому фахівці не радять українцям позбуватися від ділянок (через договори оренди або інші схеми) до липня, а також просять не поспішати з продажем і після відкриття ринку землі.

«Основний процес, який буде у 2021 році, - це легалізація відносин, які формувалися десятки років мораторію [на продаж с/г земель]. Якщо землю взяли в оренду на 50 років, то це припинення договору оренди та укладення договору купівлі-продажу, де вказують вартість не менше нормативно-грошової оцінки землі», - додав міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Як відомо, закон про відкриття ринку землі прийняли ще навесні 2020 року. Але для того, щоб його положення були втілені в життя, необхідний ряд інших законів.

Незважаючи на прийняття закону про передачу землі на місця, який вже прозвали «земельної конституцією», Раді для остаточного завершення реформи залишилося розглянути в другому читанні закон про організацію земельних торгів в електронній формі (№ 2195). Також потрібно прийняти закон про Фонд гарантування позик і про право державних працівників на земельний пай.

При цьому Верховна Рада також прийняла закон щодо використання земель. Він передає у відання місцевих громад роботу з цілим рядом містобудівної та землевпорядної документації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини