"Підтримати"
Новини
Всі новини

Самогон із чорнобильських яблучок та водички відправлять до Великої Британії

Об'єднання британсько-українських вчених, яке працює над відновленням природного середовища, що постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС організували цікавий проєкт. З чорнобильських яблук та води вони вигнали крафтовий самогон, партія якого відправилась на експорт до Великої Британії. Про це УНН розповів співзасновник проєкту Юрій Мітін.

"Є підприємство з Великої Британії, засноване британськими й українськими вченими, які працювали над науковими питаннями відновлення природного середовища, яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС. І започаткували такий проєкт: ми взяли сировину, яка походить з територій, забруднених внаслідок аварій. Але сировину брали не безпосередньо в зоні відчуження, а з Житомирської області, Народицький район. А воду брали вже з Чорнобиля. Відвезли потім це все на Закарпаття, де керівник виробництва крафтового, який навіть колись також працював на підприємстві, пов’язаному з зоною відчуження, радісно відгукнувся на нашу пропозицію співпраці з виготовлення алкогольного напою. Ми зробили першу партію, і вона найближчим часом відправиться до Великобританії на експорт у повному обсязі“, - розповів Мітін деталі виготовлення “радіоактивного” самогону.

Окремо він запевнив УНН, що алкоголь абсолютно безпечний і повинен популяризувати стигматизовану зону відчуження, куди поступово повертається життя.

“Сировина — яблука і вода — пройшли контроль радіаційний, контроль на вміст усіх небезпечних домішок. Аналізи показали, що сировина повністю безпечна. Після виробництва продукції на підприємстві є лабораторія, яка робить вхідний і вихідний контроль. В тому і полягала суть наукових дослідів: при використанні навіть забрудненої сировини, коли ти її зброджуєш, а потім переганяєш на спеціальному обладнанні, то небезпечні домішки лишаються у відходах виробництва, у готову алкогольну продукцію вони не проходять”, — пояснив Мітін.

Тренд на крафтовий алкоголь (не обов’язково “радіоактивний), на думку експертів, є запитом українського споживача на преміальну якість, унікальність і місцевого виробника при помірній ціні коштом локального виробництва.

Нагадаємо, що в Україні наразі досить велика кількість крафтових виробників алкоголю — особливо пива та настоянок. А ось серед популярних крафтових горілок відома “Др.Житник” виробництва ЛГЗ “PRIME”. Ще у 2018 році вітчизняний виробник запустив на ринок першу крафтову горілку на основі авторських рецептів відомого ботаніка Клима Житника.

До слова, , лікеро-горілчаний завод “PRIME” входить до переліку ТОП-5 вітчизняних виробників якісної горілки разом із компаніями “Баядера — Груп” (ТМ “Хлібний дар”), “Глобал Спірітс” (УДК) (ТМ “Хортиця”), “ЛВН Лімітед” (ТМ “Немірофф”) і ТОВ “Атлантіс” (ТМ “Грін Дей”).Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини