"Підтримати"
Новини
Всі новини

Революція Переваги: це історичний крок України, визнали депутати ВР

Верховна Рада у середу підтримала проект постанови про заяву у зв’язку з шостою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності. Відповідне рішення підтримали 295 народних депутатів, передає НВ.

“Ми сьогодні можемо зробити історичний крок і визнати, що Майдан і Революція Гідності була історичною подією. Що ми як парламент - засуджуємо діяльність окремих працівників підрозділу „Беркут“ і поліціянтів, які вбивали людей, що ми вимагаємо довести до логічного кінця і все ж таки в судах визнати, що ці діяння, які робили ці люди, ті діяння, які творили керівники держави, були протиправними”, — заявила народний депутат Олександра Устінова під час виступу в парламенті.

Згідно з пояснювальною запискою, проект постанови спрямований на привернення уваги українського суспільства та міжнародної спільноти до Євромайдану та Революції Гідності.

Проект постанови включає позицію парламенту щодо:

* визначення Революції Гідності одним з ключових моментів українського державотворення та виразника національної ідеї свободи;
* недопустимості зволікання із розслідуванням “справ Майдану”;
* важливості пам’яті про Героїв Небесної Сотні;
* неприпустимості узурпації влади;
* політичної оцінки режиму Віктора Януковича;
* засудження протиправних дій окремих співробітників підрозділів міліції “Беркут”, окремих міліціонерів, військовослужбовців внутрішніх військ, судових виконавців, прокурорів, суддів, інших осіб під час Революції Гідності;
* важливості мирних зібрань та неприпустимості сваволі;
* європейських цінностей, як фундаменту Української держави.

Нагадаємо

Історія Євромайдану починається з акції протесту 21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності в центрі Києва. Люди вийшли на вулиці через зміну зовнішньополітичного курсу Віктора Януковича.

Силове протистояння на Майдані почалося з подій в ніч на 30 листопада, коли бійці Беркута жорстоко розігнали протестувальників. Вони нібито заважали встановленню різдвяної ялинки.

18−20 лютого протистояння на Майдані досягло свого піку. У ці дні в центрі Києва вбили понад 100 учасників протестів. 20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної сотні.

Всі злочини, вчинені під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «справу Майдану».

* * *

Верховна Рада також ухвалила в першому читанні законопроект № 2164 щодо вдосконалення окремих положень у зв’язку із здійсненням спеціального досудового розслідування, який закликала підтримати Генеральний прокурор у контексті розслідування справ Майдану. Відповідне рішення підтримало 299 народних депутатів.

“Законопроект розроблений з метою невідворотності покарання осіб, які вчинили злочини, та з метою уникнення кримінальної відповідальності виїхали чи перебувають в інших країнах, зокрема у країні-агрессорі, або на тимчасово окупованих територіях”, — заявив під час виступу в парламенті нардеп від “Слуги народу” Владлен Неклюдов.

З його слів, у діючому КПК спеціальне досудове розслідування має прив’язку до оголошення особи у міжнародний розшук, що відповідно робить органи досудового розслідування залежними від того, чи виставить Інтерпол так звану “червону картку”.

“Законопроектом пропонується дві підстави для оголошення розшуку підозрюваних — якщо місцезнаходження підозрюваного невідомо, якщо підозрюваний відмовляється від явки на виклик слідчого прокуроора, слідчого судді, суду... та існують обґрунтовані підстави вважати, що він виїхав до іншої країни або ТОТ”, — пояснив нардеп.

Згідно з пояснювальною запискою, прийняття даного проекту закону сприятиме реалізації принципу невідворотності покарання для осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та переховуються поза межами України чи на тимчасово окупованій території.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини