"Підтримати"
Новини
Всі новини

Український правопис у новій редакції діятиме до кінця ЗНО. А то й далі

У суспільстві спалахнули запеклі суперечки - за і проти нового українського правопису, який спробували "скасувати" по суду. 

Однак новий український правопис діятиме, як мінімум, до кінця зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Про це заявив глава Мін'юсту Денис Малюська в Facebook у понеділок, 1 лютого, передає Кореспондент.
"Це рішення (суду, - ред.) не набрало чинності і не набере найближчим часом, оскільки ми подамо на нього апеляційну скаргу. До закінчення розгляду нашої апеляції постанова Кабміну буде залишатися чинною, тобто український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним. Це також означає, що учні можуть спокійно продовжувати вчити український правопис, затверджений у 2019 році, і готуватися за ним до ЗНО цього року. З огляду на стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії, ми не очікуємо якихось сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО, тому, як мінімум, до цьогорічного ЗНО зміни правил правопису не відбудеться", - написав Малюська.
Міністр додав, що відомство досі не отримало судове рішення ОАСК, тому не знає аргументації суду. Проте, на думку Малюськи, постанову хочуть скасувати через порушення Кабміном у травні 2019 року процедури під час її прийняття.
Малюська пояснює, що закон, який давав право Кабміну приймати рішення, визнали неконституційним. У зв'язку з цим навіть при скасуванні нового українського правопису, шанси на його повернення залишаються - його спробують перезатвердити рішенням Нацкомісії зі стандартів державної мови.
Нагадаємо, що раніше ОАСК скасував новий правопис. Херсонський адвокат заявив, що зміг через суд домогтися скасування недавніх нововведень у правописі.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме