"Підтримати"
Новини
Всі новини

Позитивні новини: новий завод, зростання акцій і літаки для ВПС

2021 рік починається якось не дуже позитивно: пандемія триває, тарифи зростають, населення біднішає. Але не все так погано. Позитивні новини є, і вони радують, тому що за сухими рядками повідомлень - нові робочі місця, а значить - в новому році хтось все ж таки буде жити краще. Повідомляє Економічна правда.

Новий завод

«Європейський банк реконструкції і розвитку» (ЄБРР) видасть кредит в розмірі € 10 млн провідному українському виробнику дріжджів компанії «Ензим» (м.Львів), пише прес-служба банку.

У фінансуванні проекту бере участь фонд TaiwanICDF, частка якого в кредиті становить € 3 млн. Крім того, фонд EU4Business Fund в Україні профінансував проведення екологічної та соціальної експертизи проекту і витрати на юридичний супровід.

Засоби інвестують в будівництво сучасної лінії виробництва харчових інгредієнтів на основі дріжджів - швидкого зростання сегмента ринку.

«Інвестиційна програма обсягом € 26 млн, спрямована на будівництво заводу з виробництва спеціальних дріжджових продуктів у Львові - першого такого заводу в Україні - дозволить компанії охопити швидко зростаючий сегмент ринку, диверсифікувати асортимент продукції, включивши в нього продукти з високою доданою вартістю, і наростити обсяг продажів на експорт », - відзначили в ЄБРР.

Крім того, рішення про будівництво нового заводу було прийнято за результатами оцінки технології виробництва дріжджових екстрактів і нових ринкових можливостей, проведеної за допомогою міжнародної консультаційної програми ЄБРР.

Нагадаємо, що ЄБРР надав кредит € 25 млн фінансовому партнеру «КЛААС УКРАЇНИ» - компанії «OТП Лізинг».

Аграрії рулять

Акції багатьох провідних українських агрокомпаній виросли. Згідно з даними Eavex Capital, капіталізація публічних українських агрокомпаній в кінці 2020 р змінилася таким чином:

«Кернел» - зросла на ^ 3,1% до $ 1 070 млн;
МХП - виросла на ^ 0,7% до $ 630 млн;
«Астарта-Київ» - зросла на ^ 8,5% до $ 172 млн;
«ІМК» - зросла на ^ 11% до $ 162 млн;
«Овостар Юніон» - знизилася на Ў9,6 до $ 122 млн;
«Агротон» - зросла на ^ 2,9% до $ 25 млн;
«Мілкіленд» - знизилася на Ў1,5% до $ 5 млн;
«Авангард» - не змінилася і склала $ 1 млн.

Нагадаємо, що компанія Agrovalley Limited, яку контролює голова ради директорів «ІМК» Олександр Петров, збільшила частку в компанії «ІМК» до 79,64%.

Три літаки для армії

ДП "Антонов" і Міноборони підписали Меморандум про співпрацю, в рамках якого йдеться про перші за 30 років постачання трьох військово-транспортних літаків Ан-178 для потреб Збройних сил України, повідомляє прес-служба президента.

На першому етапі співпраці "Антонов" побудує три військово-транспортні літаки Ан-178 для потреб ЗСУ.

Вони можуть використовуватися для доставки особового складу, озброєння і легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів.

Підписання меморандуму відбулося за участі Володимира Зеленського. Під час виступу він також згадав про створення Української державіакомпанії в 2021 році, що буде використовувати літаки "Антонова".

Зокрема, він запропонував розробити Державну науково-технічну програму з розвитку авіапромисловості на 2021-2030 роки та підготувати проведення відповідного засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Довідка

Багатоцільовий транспортний літак Ан-178 розроблений на ДП "Антонов", що входить до складу держкорпорації "Укроборонпром". Висота польоту Ан-178 - 12 км, дальність - 5500 км, максимальна швидкість - 825 км / ч. Літак має змінену форму фюзеляжу, рампу для навантаження і вивантаження габаритних вантажів і здатний перевозити до 18 тонн вантажу, в тому числі великовантажні морські контейнери. Може здійснювати посадку і зліт з будь-яких аеродромів, в тому числі грунтових. Ан-178 виконав перший політ у 2015 році. У липні 2018 "Укроборонпром" представив його на міжнародному авіакосмічному салоні Farnborough Airshow, де Ан-178 виконав демонстраційний політ.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини