"Підтримати"
Новини
Всі новини

Окупація ОРДЛО: Матіос заявив, що Україна не має з ким заключати мир

Немає такого документу, ратифікованого в Україні, який говорить про мир, а отже Україна не має сторони, з якою заключати мир. Про це в ефірі телеканалу Zik заявив адвокат, колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передає УНН.

"Є одне питання, яке ніхто не задає, і воно залишається поза кадром. У чому воно полягає: а з ким нам треба заключити ир? Хто друга сторона укладення миру? Квазіреспубліки – ні, Російська Федерація – вона не визнана стороною конфлікту, вона є нібито посередник чи спостерігач. Питання: шо таке Мінські домовленості? Їх підписав Порошенко з лідерами "нормандської четвірки". Він правильно підписав, неправильно – ніхто не знає", - сказав Матіос.

Він заявив, що підтримує заяву віце-прем'єр-міністра, міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова про те, що Мінськ не є майданчиком, на якому може бути досягнуто миру.

"Тому що немає такого документу, який ратифікований в Україні, який говорить про мир – перше. І друге – у нас нема сторони, з ким заключати мир… Мінську немає. COVID і стуація, коли як останній підспівувач, наша держава виступила з партнерами, засуджуючи засуджуючи майданчики, чи уряд, чи владу Лукашенка, не думаючи про наслідки, позбавила навіть фізичного майданчика", - додав колишній військовий прокурор.

Нагадаємо, раніше в "Слузі народу" заявили, що Мінськ вичерпав себе як майданчик для переговорів по Донбасу.

* * *

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступив проти перегляду мінських домовленостей і нормандського формату для врегулювання ситуації на Донбасі. За його словами, написання нових домовленостей є дуже ризикованим і неефективним способом вирішення проблеми. Про це Кулеба заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Якщо ми будемо підходити до чинних мінських домовленостей, як до чогось висічених в камені, тоді нічого нікуди не злетить, тому що реальність змінюється. Потрібно шукати рішення в межах наявних домовленостей", - заявив він.

За словами міністра, на цей час країни нормандського формату не готові міняти Мінськ-2 на принципово новий Мінськ-3, а "без цього ми повинні бути зосереджені на виконанні Мінська-2".

При цьому Кулеба додав, що зараз немає доцільності змінювати нормандський формат переговорів, але це не означає, що Україна не залучає інших гравців в цей процес, в тому числі Європейський союз і Сполучені Штати.

"Я не бачу зараз доцільності змінювати нормандський формат, бо він функціонує. Важко, він ніколи не функціонував легко і бадьоро, але він є, і в цьому колі потрібно домовлятися. Але це не означає, що ми не залучаємо інших гравців для того, щоб сприяти цим домовленостям", - зазначив міністр.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр, міністр реінтеграції Олексій Резніков повідомив, що Україна буде просити Німеччину і Францію підтримати перегляд мінських домовленостей. При цьому міністр хоче залишити "Мінськ" для вирішення економічних та гуманітарних питань.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини