"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що білоруси насправді думають про протести і політичну кризу

За даними дослідника британського королівського інституту міжнародних відносин Chatham House Ригора Астапені, Світлана Тіхановском набрала на виборах 52,2% голосів, у Лукашенко 20,6%, ще 13.7% не захотіло відповідати на це питання. Тільки 10,5% опитаних повністю впевнені, що вибори не були сфальсифіковані.

В цілому білоруське суспільство поділено на три групи: протестуючі (43,3%), спостерігачі - підтримують протест, але бажають залишатися осторонь (33,6%) і ті, хто проти протесту (23,1%).

Більше 70% жителів Білорусі вважають, що звірства ОМОНу з 9 по 11 серпня були, м'яко кажучи, неадекватними. Зупинка насильства і проведення чесного розслідування фактів насильства ОМОНу - це білоруський національний консенсус. Навіть половина тих, хто проти протестів, вважає це за необхідне.

Що стосується Координаційної ради, ставлення до неї збігається з розділом суспільства. Ті, хто підтримує протест, підтримують КС і навпаки. Спостерігачі ж не розуміють роль і дії КС.

Також важливою частиною дослідження стало те, що білоруси не хочуть вибирати між Заходом і Росією. 41,6% опитаних думає, що Білорусь повинна бути в союзі з ЄС і Росією одночасно, а 23,2% вважає, що нам ніякі союзи взагалі не потрібні.

На рахунок національної символіки думки теж розходяться: 38,2% білорусів за біло-червоно-білий прапор, 42,2% за червоно-зелений, а 19,6% - не визначилися. За час протестів сильно зросла популярність національного біло-червоно-білого прапора.

Повний текст дослідження доступний за посиланням (англійською).


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини