"Підтримати"
Новини
Всі новини

Кого будуть вакцинувати від COVID-19 першими та скільки коштуватиме вакцина

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що в першу чергу будуть вакциновані від коронавірусу три групи людей. За його словами, це люди з супутніми захворюваннями, медики та літні люди. Про це він повідомив в ефірі "Україна 24".

"Вакцинувати в першу чергу будемо групу ризику, як за ознакою по здоров'ю, яка має супутні захворювання, також група ризику за віком - це люди, які старше 65 років. А також група ризику за професійною ознакою - це працівники сфери охорони здоров'я", - повідомив Степанов.

При цьому він повідомив, що глобальний механізм COVAX виділить Україні вакцин на 20% населення.

"Коли ми говоримо про механізм COVAX, ми говоримо про постачання такої кількості доз для вакцинації 8 млн осіб. Тобто 20% населення України. Якщо ми говоримо про двократне ведення вакцини, то це буде відповідно 16 млн доз", - додав він.

Нагадаємо, у МОЗ назвали розмір першої партії вакцини від коронавірусу, яку Україна безкоштовно отримає в рамках глобального механізму COVAX.

Міністерство охорони здоров'я веде переговори з шістьма світовими компаніями щодо постачання вакцини від коронавірусу в Україну. МОЗ шукає додаткові джерела отримання вакцини.

За словами Стапанова, зараз Україна веде переговори з усіма виробниками вакцини від коронавірусу, адже за рахунок лише однієї компанії МОЗ не зможе забезпечити вакциною все населення країни.

"Ми вже на етапі підписання відповідних документів. Це компанія Moderna, ми знаходимося з ними у перемовинах. Я також нещодавно говорив з очільником МОЗ США. Головна тема - це переговори з компаніями Moderna, Pfizer, Johnson & Johnson. Крім того, це англійська компанія AstraZeneca. Також є дві китайські компанії, з якими ми ведемо переговори", - розповів Степанов.

Крім того, у МОЗ розповіли, скільки коштуватиме одна доза вакцини від COVID-19 для України в рамках COVAX, яку країна зможе купити додатково.

Одна доза вакцини від коронавіруса для України може коштувати сім доларів. А курс вакцинації складається з введення двох доз - 14 доларів.

Про це розповів головний санлікар України Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24".

Він зазначив, що домовленість по системі COVAX передбачає виділення восьми мільйонів доз для України. Ця кількість буде надано безкоштовно, але понад нього можна буде закупити ще дози за спеціальною ціною.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини