"Підтримати"
Новини
Всі новини

Алкоголь, ліки і овочі: що подорожчає до зими і нового року

Національний банк України погіршив прогноз інфляції в Україні у 2020 році. Про те, як це позначиться на цінах продуктів, ліків та алкоголю, розповів економічний експерт Олександр Охріменко. Так, на його думку, ціни будуть зростати, але не кардинально. І це пов’язано, у тому числі, з карантином.

"У цьому році через карантин доходи населення знизилися, і от такого активного зростання (цін - ред.), як у попередні роки зараз немає. Тому що у людей не так багато грошей, щоб вони активно купували. А це відчуває ринок. Тому у цьому році інфляція дуже низька, але скажімо так: не дуже це і тішить, тому що у людей мало грошей", - прокоментував Охріменко.

Очікувати підвищення цін, на думку економістка, слід очікувати, традиціи?но, ближче до Нового року.

"Коли почнеться холодна пора року, відповідно, будуть зростати ціни на овочі, потім звичайно ближче до Нового року - на фрукти. Також це стосується цін на м’ясо свинини та сало. Молоко трішки подорожчає. Ну молоко, як правило, влітку дешевше, а взимку дорожче, тому що и?ого навіть на побутовому рівні менше", - сказав експерт.

Щодо цін на алкогольному ринку, то Охріменко зауважив, що їх підвищення слід очікувати тільки після підняття акцизу. А про такі наміри вже заявили у КМУ.

"На алкогольному ринку більше позначиться, якщо у наступному році підвищиться акциз. Тому що у проекті держаного бюджету планують ще раз и?ого підняти. Алкогольний ринок більше залежить від акцизу, піднімають акциз - і автоматично зростають ціни на алкоголь", - сказав економіст.

Разом з тим, є ряд товарів, на які ціни залишаться стабільними.

"На ліки, наприклад, бо вже ціни і так підняли, ще коли почався карантин. Одяг, взуття - теж ні (дорожчати не будуть - ред.), тому що потрібно, щоб їх купували. У нас на сьогоднішний момент навіть на побутову техніку ціни не зростають - покупців мало. І продавці зараз продають старі запаси", - підсумував Охріменко.

Нагадаємо, що у Мінфіні підтвердили наміри підвищити акцизи на тютюнові та алкогольні вироби: відразу на 11%. Проте таку ініціативу вже розкритикували у ВР.

Зокрема, член податкового комітету ВРУ, народний депутат Ніна Южаніна нагадала, що схожу ініціативу заблокували депутати 8-го скликання. І це, за її словами, принесло свої плоди - алкогольна галузь протягом року показала значне зростання обсягів реалізації та збереження робочих місць.

У разі ж підвищення алкогольних акцизів - ринок спиртних напоіїв очікує подальша тінізація, зазначила політик. І це при тому, що об'єми тіньового алкоринку, за різними оцінками експертів, зараз сягають в Україні від 50% до 70%.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини