"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що чекає учнів 1 вересня в Україні та у світі: плани, надії та реальність

Ходять чутки, що МОН України розглядає проект положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти. Однак в МОН такі плани заперечують. Там кажуть, що все залежить тільки від епідеміологічної ситуації в країні. Про це повідомили в прес-центрі МОН.

У той же час проект є. У ньому планують врегулювати реалізацію дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти за двома напрямками. Планується, що, по-перше, дистанційне навчання стане окремою формою отримання освіти; а по-друге - технології дистанційного навчання будуть використовуватися при організації отримання освіти за різними формами (денною, вечірньою, заочною, мережевою, екстерном, сімейною \ домашньою, під педагогічним патронажем).

Планується спростити процедуру організації дистанційного навчання для навчальних закладів і здобувачів освіти, які готові вчитися дистанційно. У тексті проекту враховані особливості дистанційного навчання під час карантину, а також передбачені умови для реалізації змішаного навчання, але поки що немає положення з оплати праці, наповнюваності класів (груп) та штатного розкладу.

Співробітник МОН України Любомира Мандзій запевнила:

"Міністерство освіти і науки не переводить учнів на дистанційну форму навчання з нового навчального року. Форма навчання з 1 вересня залежить виключно від епідемічної ситуації. Рішення буде приймати уряд України, в залежності від епідемічної ситуації. Наше завдання - створити безпечні умови навчання і з 1 вересня повернутися за парти. Вперше ми опинилися в умовах національного карантину. І це показало нам слабкі місця в шкільній освіті. Ще в 2013 році ми затвердили положення про дистанційне навчання. Але зараз ми його оновлюємо. Щоб врахувати досвід організації освітнього процесу в період карантину і бути більш готовими до нових викликів".

Вона додала, що відповідний проект положення опублікований на сайті МОН для громадського обговорення. До 21 липня до нього можна буде направити пропозиції.

За її словами, зараз йде підготовка до нового навчального року - друк підручників, запуск єдиної освітньої електронної платформи.

Глава комітету ВР з питань освіти науки і інновацій Сергій Бабак теж розповів про плани МОН:

"Ми б дуже хотіли, щоб 1 вересня у нас почалися заняття в звичайному режимі, в такому як ми звикли - і школярі, і студенти - щоб всі пішли в установи освіти. Але насправді, незважаючи на ситуацію з епідемією, на кількість хворих, ми не знаємо, яке рішення прийме комісія з ТЕБ і НС, і ми не знаємо, що прийме РНБО з цього приводу. Якщо у нас буде все погіршуватися, то є ймовірність, що ми почнемо це в дистанційному режимі", - сказав він.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов не виключає можливість продовження дистанційного навчання школярів. Про це повідомляється на сайті президента України.

За словами Данилова, існує ймовірність того, що цієї осені більшості шкіл України доведеться знову перейти на дистанційне навчання.

"Тому вже сьогодні повинні бути підготовлені відповідні технічні можливості", - підкреслив він.


* * *

В ЮНЕСКО підрахували, що понад 700 млн дітей у світі не мають доступу до інтернету, щоб вчитися дистанційно в умовах пандемії коронавируса. Особливо це відчувається в країнах Африки.

"Близько 826 мільйонів учнів - половина із загального числа учнів, - які не відвідують школу через пандемію COVID-19, не мають доступу до домашнього комп'ютера, а 43% (706 мільйонів) не мають доступу до Інтернету в домашніх умовах, в той час як цифрове дистанційне навчання використовується для забезпечення безперервності освіти в переважній більшості країн", - йдеться в повідомленні.

Так, нерівність особливо гостро відчувається в країнах з низьким рівнем доходу: в країнах Африки на південь від Сахари 89% учнів не мають доступу до домашніх комп'ютерів, а 82% не мають доступу до Інтернету.

Крім того, хоча мобільні телефони надають учням доступ до інформації і полегшують їх спілкування з вчителями та один з одним, близько 56 мільйонів учнів проживають в місцях, що не обслуговуються мобільними мережами, причому майже половина з них - у країнах Африки на південь від Сахари.

"Для того щоб зменшити вже існуючу нерівність, ми також повинні підтримувати інші альтернативи, включаючи використання громадських радіо- і телевізійних програм і творчий підхід до всіх форм навчання. Саме такі рішення ми розглядаємо разом з нашими партнерами по Глобальній коаліції", - заявила Генеральний директор ЮНЕСКО Одре Азула.

Повідомляється, що і викладачі також потребують професійної підготовки для забезпечення ефективного дистанційного і онлайн-навчання, однак такої підтримки особливо недостатньо в країнах з низьким рівнем доходу. У країнах Африки на південь від Сахари тільки 64% вчителів початкових шкіл і 50% вчителів середніх шкіл задовольняють національним мінімальним вимогам в області професійної підготовки, і це часто не включає навички ІКТ (інформаційно-комунікаційні технології).


Нагадаємо

За минулу добу коронавірус в Україні підтвердили у 646 осіб, виходячи з усього COVID-19 за станом на ранок понеділка в Україні підтвердили у 43 628 осіб.

У світі більше 9 млн хворих на коронавірус, половина з них одужали, але півмільона вмерли.

Найгірша ситуація у США: 2,5 млн хворих та майже 150 тис. померли...

Через ризик інфікування коронавірусом нового типу 87 відсотків школярів і студентів по всьому світу не відвідують свої навчальні заклади.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини